Czy to paradontoza? Jak leczyć?

4 odpowiedzi
Witam, mam 21 lat i wszystkie zęby, dwa wypełnione a jeden robiony kanałowo. Od dłuższego czasu miałem uczucie, że niektóre moje zęby się chwieją. Jednak nie jakoś dramatycznie, wyczytałem na internecie że to dziąsło może się ruszać i stąd takie uczucie więc to zignorowałem. Miałem od dawna krwawienie z dziąseł, ale w miarę ustało gdy zacząłem używać specjalnej pasty. Ostatnio przyznam, że bagatelizowałem szczotkowanie zębów i dziąsła zaczęły mi bardzo dokuczać, nieprzyjemny "parzący" oddech, po wyszczotkowaniu zębów miałem dużo mocniejsze krwawienie niż kiedyś, mam też uczucie że zęby się nieco wydłużyły i czytałem że to może być objaw paradontozy - cofanie się dziąseł i odsłanianie zęba. Zęby zrobiły się też bardziej wrażliwe niż zwykle. Dodam, że miałem usuwany kamień nazębny około pół roku temu. Od dwóch dni płukam po 3 razy dziennie usta rumiankiem lub solą morską oraz używam listerine po myciu zębów i psikam tymsalem na dziąsłą. Dzisiaj krawienie było dużo słabsze, więc myślę że może się poprawiło? Chciałbym jednak zabrać się za to raz a porządnie i wyleczyć cokolwiek to jest, zapalenie czy paradontoza jednak nie mam zielonego pojęcia gdzie się udać. Czy z takimi objawami powinienem udać się do stomatologa czy też na specjalistyczne leczenie do periodontologa?
Dobry wieczór !
Prosze udać sie do stomatologa celem wizyty przeglądowej z ewentualnym oczyszczaniem złogów nazębnych .Mozliwe ze ma Pan predyspozycje do odkładania sie kamienia i osadu (skład śliny temu sprzyja oraz nawyki żywieniowe ).Jesli lekarz prowadzący bedzie widział konieczność odesłania Pana na konsultacje do periodontologa to na pewno taka konsultacje zaleci :)Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzien dobry . Na poczatek z takimi objawami wystarczy stomatolog . Prawdopodobnie ma Pan zapalenie dziasel , ale trzeba zeobic rtg
Pantomograficzne i badanie stomatologiczne Pozdrawiam serdeczne
Dzień dobry. Podane przez Pana objawy nie powinny zostać zbagatelizowane i wymagają kompleksowej diagnostyki i leczenia. Proszę umówić się jak najszybciej do specjalisty periodontologa ( W gabinecie 32 Nowa Stomatologia przyjmuje Dr Aneta Furtak). Najlepiej do czasu wizyty odstawić płukanki i inne środki poza: szczoteczką(ale proszę stosować miękką), nitką do zębów i pastą (najlepiej na nadwrażliwość z fluorem) ponieważ mogą one wyciszać stan zapalny jednocześnie utrudniając diagnostykę w gabinecie (najlepiej gdy możemy zobaczyć Pacjenta w stanie niewyciszonym przez płukanki). Zalecam również wizytę u lekarza pierwszego kontaktu celem wykonania kontrolnego badania krwi z rozmazem. Czy poza dolegliwościami ze strony jamy ustnej obecne są też inne objawy? Jakie jest Pana ogólne samopoczucie? Czy choruje Pan na coś, przyjmuje jakieś leki? Oprócz wizyty u periodontologa zachęcam do jednoczesnej wizyty u stomatologa ogólnego celem przeglądu jamy ustnej, aby wykluczyć obecność ubytków próchnicowych. Najlepiej jeżeli będzie się Pan leczył u Periodontologa i Stomatologa Ogólnego w tym samym gabinecie, co ułatwi komunikację pomiędzy lekarzami nt planu leczenia. Jeżeli posiada Pan jakiekolwiek zdjęcia rtg zębów, dobrze jest mieć je ze sobą, Czy miał Pan wykonywane zdjęcie pantomograficzne, jeżeli tak to kiedy? Jeżeli nie, istnieje u Nas możliwość wykonania takich zdjęć. W razie dalszych pytań proszę o kontakt. Pozdrawiam serdecznie, Agnieszka Stempniewicz.
Dzień dobry, rochwianie zębów, cofanie dziąseł, krwawienie dziąseł i nadwrażliwość zębów to mogą być objawy choroby przyzębia czyli "paradontozy". Jeżeli od ostatniej wizyty minęło pół roku to jest to dobry moment, żeby udać się na wizytę kontrolną do lekarza stomatologa, który po dokładnym badaniu określi czy fachowa pomoc specajlisty periodontologa będzie potrzebna. Warto jest działać szybko, kiedy stan zapalny jest jeszcze w początkowym stadium. Pozdrawiam serdecznie

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.