Czy to prawda że osoby DDD mogą mieć w dorosłym życiu zaburzone poczucie bezpieczeństwa, które miało

3 odpowiedzi
Czy to prawda że osoby DDD mogą mieć w dorosłym życiu zaburzone poczucie bezpieczeństwa, które miało źródło w dzieciństwie? Jak osoba z DDD ma sobie pomóc? Na terapie nie pójdzie bo już była na terapii i poniosła duże straty emocjonalne. Czytać książki o DDD też nie za bardzo bo temat powoduje ciarki na ciele. Przydałoby się porozmawiać z kimś neutralnym ale nie ma z kim. Problemy które mają osoby z DDD dla innych są nieistotne, nieważne. Co należałoby zrobić? Jak wyeliminować z życia ten nieustanny lęk i martwienie się? Terapeuta który miał pomóc-nie pomógł, być może chciał zaistnieć jako gwiazda.
Tak, to prawda, osoba wychowana w rodzinie z alkoholem może mieć wykształcony pozabezpieczny styl przywiązania. Jeżeli opiekunowie nie są dostrojeni do potrzeb dziecka, dziecko może nie rozwinąć całego wachlarza zdolności wspomagających jego dobre funkcjonowanie jak sprawczość, kompetencje regulacyjne- znoszenia silnych negatywnych emocji, nie wytworzy wewnętrznego bezpieczeństwa emocjonalnego. Ciężko takim osobom uwierzyć ze są wystarczająco dobre by być kochane. Wychowanie w takiej rodzinie może skutkować traumą relacyjną i wówczas zalecana jest psychoterapia. Może warto spróbować popracować z nowym terapeutą specjalizującym się leczeniem traum. Ta trauma jest obecna w systemie nerwowym i stąd poczucie ciągłego lęku. Proszę rozważyć ponowną terapię.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeżeli osoba nie ma chęci własnej ani motywacji do zmiany i zrozumienia tematu, bedzie ciezko. Pozdrawiam
Czasami tak się dzieje podczas terapii, że aby poczuć poprawę najpierw musimy zmierzyć się z różnymi nieprzyjemnymi emocjami. Czasami również tak jest, że dany terapeuta nam nie pasuje ze względów temperamentalnych, sposobu bycia czy innych czynników, które są przeszkodą w zbudowaniu zaufania czy porozumienia. Mimo wszystko zachęcam do szukania odpowiedniego dla siebie terapeuty. Relacja terapeutyczna jest ważnym elementem poprawy u pacjenta. Oprócz relacji i metod terapeutycznych kluczową rolę odgrywa motywacja pacjenta i jego praca pomiędzy spotkaniami. Życzę powodzenia !

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.