Czy to refluks ? Jak załagodzić objawy ?

2 odpowiedzi
Witam.
Kilka lat temu dowiedziałam się w szpitalu,że choruję a refluks przełykowo-żołądkow,miałam równieżpozytywny test na helicobacter. Dieta i tabletki pomogły pozbyć się bólu. Po 3 latach trafiłam z tymi samymi objawami do gastrloga i ta sama diagnoa . W czerwcu tr. znowu powtórka tym razem helicobacetr ujemny ale diagnoza zapalenie żołądka i dwunastnicy leki
(helides 60 mg i debretin) i dieta.Po trzech miesiącach pojawiły się znowu bóle żołądka ale dodatkowo również wzdęcia oraz ból w klatce piersiowej ( EKG wykluczyło problemy z sercem).3 tyg temu na podstawie gastroskopii z czerwca, dostałam a swoje dolegliwości Dexilant 2 razy dziennie i ból brzucha znowu powrócił do tego wzdęcia oraz duży ucisk po mostkiem ( coś na podobieństwo napięcia , kolki), który objawia się bólem podczas chodzenia oraz schylania i spania na boku. Proszę o poradę co powinnam zrobić , do jakiego lekarza się zgłosić i czy powinnam mieć wykonaną ponownie gastroskopie. Mam obawy ,że co raz to nowe nasilające się obajwy nie są tylko powodem refluksu, z którym przez tyle lat żyłam.
Witam, na pewno nie powtarzamy gastroskopii, myślę, że leczenie wymaga modyfikacji, objawy wskazują raczej na chorobę refluksową, choć mogły dołączyć się zaburzenia czynnościowe jelita, które wymagają dodatkowo leczenia. Pozdr. RK

Wszystkie przedstawione przez Panią objawy mogą wskazywać na refluks, ale nie tylko na to. Zapraszam na badanie i dalszą diagnostykę.
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.