Czy to wynika z kultury polskiej że mężczyzn się krzyżuje dla okupienia żeńskich grzechow? Nie spotk

3 odpowiedzi
Czy to wynika z kultury polskiej że mężczyzn się krzyżuje dla okupienia żeńskich grzechow? Nie spotkalem sie nigdzie gdzie by na powaznie czczono kobiete na krzyzu jako odkupicielke. Moze ten mechanizm tak mocno wyplywa na fakt ze slabi mezczyzni szukaja mocnych kobiet. Bo byly rozbiory, wojny, itd itd Moze niebawet bedzie tez kometa, kataklizm. druga pandemia. I jak ten slaby mezczyzna na krzyzu zycia ma zachowac twarz ?
dzień dobry,
"ofiara krzyża" do której się Pan odnosi wg teologii chrześcijańskiej była czymś charakteryzującym się dobrowolnością oraz pełną świadomością, czyli poniekąd wewnętrzną siłą.
Czuję, że mówi Pan o jakimś doświadczeniu (może swoim), w niebezpośredni sposób.
By odpowiedzieć na Pana pytanie należałoby poznać problem w sposób bardziej klarowny. Dlatego też zachęcam do konsultacji z psychologiem, aby przyjrzeć się kwestii cierpienia, które może wywoływać uczucie bycia "ofiarą krzyża".

pozdrawiam serdecznie,
Anna Byczko
wirtualnakozetka.pl

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, zachęcam do wizyty u specjalisty, aby szerzej omówić ten problem. Pozdrawiam serdecznie
Twoje pytanie odnosi się do głębokich mechanizmów kulturowych i symbolicznych. W polskiej kulturze, jak w wielu innych, przez wieki dominował ideał mężczyzny jako silnego, odpornego na emocje, odpowiedzialnego za rodzinę i naród. Historyczne doświadczenia, jak wojny i rozbiory, mogły wzmocnić ten obraz, powodując, że słabość u mężczyzn stała się społecznie nieakceptowana. Rola "odkupiciela" może być symboliczna – mężczyzna często czuje presję, by poświęcać się dla innych. Słabi mężczyźni mogą szukać silnych kobiet, ponieważ ta dynamika daje im poczucie równowagi. Kluczowe jednak jest, byśmy jako społeczeństwo nauczyli się akceptować męską wrażliwość, by "zachowanie twarzy" nie oznaczało ukrywania własnych emocji, ale autentyczność i samoakceptację.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 220 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.