Czy to zapalenie kości ogonowej?

3 odpowiedzi
Szukam pomocy u dobrego ortopedy lub chirurga ogólnego.Mój problem polega na tym, że nie mogę siedzieć i wstać, odczuwam wtedy straszny ból w okolicy kości ogonowej. Posiadam wynik z MR, opiszę w skrócie wynik: na zdjęciach w płaszczyznach strzałkowych widoczne są zmiany zapalne w kości ogonowej na długość ok 1,7 cm w miejscu jej kątowego zgięcia. Na zdjęciu w płaszczyznach poprzecznych w sekwencji wielofazowej po podaniu kontrastu atlasa do przodu od kości ogonowej po stronie prawej widoczna jest owalna struktura tkankowa o wymiarach 2,8 cm i grubości do około 1 cm reagująca na podanie środka kontrastującego wzmocnieniem intensywności sygnału. W okolicy pętli jelita – esicy widoczna jest niewielka ilość płynu. Radiologicznie obraz może odpowiadać zmianom zapalnym kości ogonowej i naciekowi zapalnemu sąsiadujących tkanek miękkich przestrzeni zaotrzewnowej tej okolicy. Zrobiłam również USG samej kości ogonowej wynik ; w badaniu od strony grzbietowej stwierdzono odczyn zapalny tkanek miękkich okolicy kości ogonowej z cechami wzmożonego ukrwienia. W badaniu przez pęcherzowym stwierdzono hipoechogenny obszar wielkości 23x20x19 mm rzutujący na tylną ścianę odbytnicy. Dodam, że robioną miałam kolonoskopie i wynik jest dobry nic nie stwierdzono tylko żylaki odbytu. Wyniki krwi CRP, ob są w normie tylko tyle, że mam cały czas stan podgorączkowy. Byłam już u 3 ortopedów i nikt nic nie stwierdzono. Odsyłanie na onkologie, z onkologi do ortopedy lub chirurga… dodam, że nie upadłam ani nie zbiłam tej okolicy. Ból utrzymuje się już 3 m-c.
Szanowna Pani, przedstawiony przez Panią obraz kliniczny nie jest jednoznaczny. Nie można się wypowiedzieć na temat etiologii stanu zapalnego. Wyniki badań skonsultowałbym z dobrym radiologiem zajmującym się tkanką kostną. Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. ból kości ogonowej czyli kokcygodynia zdarza się dość często, jednak rzadko opisywane są zmiany zapalne. Przy samej kokcygodynii często wykonujemy iniekcje z leku przeciwzapalnego, jednak w takich zmianach raczej byłbym ostrożny z zastrzykami. W ostateczności kość można usunąć operacyjnie.
Witam serdecznie, Specjalizuję się w leczeniu tego typu dolegliwości. Ból może pochodzić z napiętych mięśni dna miednicy przyczepiających się do kości ogonowej. Należy to sprawdzić w badaniu palpacyjnym przez odbyt. Jeśli hipoteza się potwierdzi ( a prawdopodobnie tak ponieważ objawy są charakterystyczne dla zespołu napięciowegdo dna miednicy) to można zastosować odpowiednią terapię. Zapraszam na wizytę siagnostyczną

Eksperci

Jan Sygnatowicz

Jan Sygnatowicz

Ortopeda

Lubin

Cezary Kuciński

Cezary Kuciński

Ortopeda

Elbląg

Bogusław Mojżesz

Bogusław Mojżesz

Ortopeda

Bielsko-Biała

Damian Gólczyński

Damian Gólczyński

Ortopeda

Wrocław

Krzysztof Stanisław Pawłowski

Krzysztof Stanisław Pawłowski

Internista, Reumatolog, Alergolog

Nowy Sącz

Kazimierz Barwiński

Kazimierz Barwiński

Chirurg, Ortopeda

Mrągowo

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 8 pytań dotyczących usługi: zapalenie kości
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.