Czy warto leczyć ataki histerii?

3 odpowiedzi
Ostatnio przeszłam bardzo trudny atak histerii: nie mogłam oddychać przez kilka minut, miałam silne drgawki, serce mi mocno waliło, traciłam równowagę, a łzy leciały mi litrami. Nie mogłam się uspokoić przez wiele godzin, nawet odczuwałam to następnego dnia, oraz nie miałam kompletnie apetytu (nie jadłam nic przez dzień). Takie ataki zdarzają mi się bardzo rzadko, co kilka miesięcy. I stąd moje pytanie. Skoro są tak nieczęste to czy warto w ogóle udać się do terapeuty?
Opisuje Pani nagle wystapienie gwaltownej reakcji Pani organizmu, utrzymujacej sie przez wiele godzin. Jesli takie sytuacje sie powtarzaja i sa dla Pani, i byc moze Pani otoczenia, trudne, to z pewnoscia warto rozwazyc konsultacje i psychoterapie tak aby mogla Pani zrozumiec nature takiej reakcji, nauczyc sie rozpoznawac swoje potrzeby i zaspokajac je w sposob jaki swiadomie Pani wybierze.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, myślę, że warto. Nawet na jedno spotkanie, którego celem byłaby psychoedukacja na temat lęku. Czasem to wystarczy. Może Pani także poczekać z tą wizytą, jeśli problem nie ogranicza Pani życia. Gdyby jednak zauważyła Pani, że Pani funkcjonowanie w sferze prywatnej czy zawodowej zaczyna się zmieniać, że pewnych sytuacji Pani unika ze względu na lęk, sugerowałabym jednak wizytę u psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego.
Dzień dobry,

jeśli te objawy wywołują Pani niepokój i powodują cierpienie, warto skorzystać z psychoterapii. Taki atak nigdy nie pojawia się bez powodu. W trakcie psychoterapii będzie Pani mogła się nauczyć rozpoznawać sytuacje, w których objawy występują, a także nauczyć się technik, które pomogą oddalić zbliżający się atak, a docelowo wypracuje Pani inne, świadome i bardziej konstruktywne sposoby reagowania. W psychoterapii warto też sięgnąć do dzieciństwa, gdyż to właśnie wtedy powstają zalążki trudności emocjonalnych i nerwic, w tym nerwicy histerycznej.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.