Czy wyciąganie śrub z kręgosłupa po 7 latach od operacji jest ryzykowne?

1 odpowiedzi
Witam,mam pytanie,ponieważ 7 lat temu miałam operacje kręgosłupa z powodu skoliozy,mam płytkę i 4 śruby,od jakiegoś czasu mam silniejsze bóle kręgosłupa,w okolicy miejsca śrub nie mogę np. naciskać palcami na ciele, plecach i jakiś dłuższy już czas drętwieje mi biodro i noga w kierunku dolnym,w szpitalu w którym byłam operowana miałam ostatnio porobione badania typu tomografia komputerowa, w niej właśnie wykazało że prawdopodobnie może być ucisk na nerw i lekarz powiedział,że najlepiej by było teraz usunąć te śruby, lecz przy wypisie ze szpitala gdy jeszcze nie miał wyniku z tomografii powiedział że wolałby nie usuwać tych śrub ponieważ może być lepiej a może byc później gorzej.Prosiłabym o jakąś poradę z Pana strony, czy nie jest to ryzykowne, wyciąganie śrub po tylu latach ? Czy lepiej wyciągnąć czy pozostawić je na miejscu ?
Konieczne jest ponowne badanie lekarskie celem weryfikacji wyniku CT i wstydzę podjęcie decyzji o ewentualnym usunięciu implantów. Pozdrawiam. T. Sorysz