Czy z każdym katarem zatokowym należy iść do lekarza? Mija dziś mój 6 dzień "przeziębienia" (prawdop
1
odpowiedzi
Czy z każdym katarem zatokowym należy iść do lekarza? Mija dziś mój 6 dzień "przeziębienia" (prawdopodobnie zaraziłam się od trzylatki z katarem po pas) - wszystko toczyło się po kolei: pierwszego dnia dreszcze i ból gardła, następnie pojawienie się kataru i jeszcze ostrzejszy ból gardła, stan podgorączkowy, poty. Po 3 dniach przeszło wszystko prócz potów w nocy (bez gorączki) i udręczającego kataru, który zmienił barwę na wodnisto - żółtą i wczoraj doszedł ogólny ucisk w czole i ból głowy przy zmianach pozycji. Domyślam się że to zatoki. Nigdy nie miałam z nimi problemów. Dziś doraźnie zażyłam Acatar Zatoki no i wiadomo - po tym czuję się dużo lepiej, ale czy to załatwia problem? Zastanawiam sie czy siedzeniem w domu (tak długo jak będzie potrzeba) i acatarem + naturalne metody typu czosnek, imbir, miód, herbatki ziołowe które zażywam, zdołam się wyleczyć bez powikłań? Czy jest to coś groźnego i muszę iść do lekarza? Nie miałam nigdy do czynienia z zatokami i po prostu nie wiem czy więcej szkód sobie nie narobię idąc 700m do lekarza przy temperaturze 0 stopni czy tym, że tam nie pójdę? W internecie jest dużo sprzecznych informacji od tego że można spokojnie leczyć w domu na własną rękę, po takie że żółty kolor to na pewno bakterie i koniecznie antybiotyk. Z góry dziękuję za pomoc :)
Zwykle objawy po chorobie przeziębieniowej ustępują do 3 tygodni. Jeśli nie gorączkuje Pani, nie ma objawów bólowych ze strony twarzoczaszki - bólu w rzucie czoła, policzków, między oczami - raczej nie ma potrzeby pilnej wizyty. Gdyby jednak katar utrzymywał się dłużej - wskazana byłaby konsultacja laryngologiczna.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.