Czy z masturbacji rozwojowej od najmłodszych lat możliwe jest, że zmieni się ona w masturbacją instr

3 odpowiedzi
Czy z masturbacji rozwojowej od najmłodszych lat możliwe jest, że zmieni się ona w masturbacją instrumentalną należącą do objawów zaburzeń depresyjnych lub innych psychicznych?
(Dotyczy to sytuacji gdy jest zdiagnozowana zaburzenie depresyjne) - przedstawiając to obrazowo można powiedzieć, że masturbacja rozwojową, która przekształciła się w instrumentalną pochłonęły zaburzenia depresyjne i teraz jest to jeden z jej objawów depresyjnych.
Masturbacja jest objawem zaburzeń depresyjnych? Są Państwo o tym przekonani? Na jakiej podstawie? W kryteriach diagnostycznych ICD-10 tego nie ma. Co więcej w depresji nierzadko obserwujemy spadek popędu seksualnego i zainteresowaniem sprawami seksu oraz anhedonię również z czynności seksualnych.

Proszę upewnić się co do informacji, które Państwo posiadacie w tym zakresie.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień Dobry, polecam omówić ten temat podczas wizyty ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie
Masturbacja, gdy jest częścią rozwoju seksualnego, zwykle pełni rolę eksploracyjną i jest naturalnym etapem w rozwoju jednostki.
Sama w sobie masturbacja nie jest objawem zaburzeń depresyjnych, nigdy nauka tak nie uważała. Jednakże, gdy pojawiają się zaburzenia psychiczne, w tym depresja, zachowania seksualne, takie jak masturbacja, mogą się zmieniać i pełnić różne funkcje. Jeśli masturbacja zaczyna mieć charakter instrumentalny i jest związana z depresją, może to oznaczać, że stała się mechanizmem radzenia sobie z emocjami lub objawem zaburzenia. W takim przypadku masturbacja może stać się formą ucieczki, kompensacji emocjonalnej lub nawet próbą złagodzenia objawów depresyjnych. Jeśli masturbacja stała się problematyczna lub w znaczący sposób wpływa na życie, warto rozważyć konsultację z terapeutą. Specjalista pomoże w zrozumieniu, jak te zmiany są powiązane z zaburzeniami depresyjnymi i jakie kroki można podjąć, aby poprawić stan zdrowia psychicznego. Życzę zdrowia.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.