Czy z problemem estetycznym świeżej blizny po cesarskim cięciu powinnam się udać do fizjoterapeuty c

4 odpowiedzi
Czy z problemem estetycznym świeżej blizny po cesarskim cięciu powinnam się udać do fizjoterapeuty czy do osoby jakiej specjalności?
Co oznacza stwierdzenie problem estetyczny? To ze blizna jest opuchnięta, czerwona itp? Czy raczej jest kiepsko zszyta i złe wyglada? Jeśli to pierwsze to fizjoterapeuta, jeśli drugie to lekarz medycyny estetycznej.

Sprawy kluczowe:
1) Jak "świeża" jest blizna? Przez pierwsze 6 tyg. nie powinno się mobilizować blizny by nie zaburzyć jej prawidłowego formowania.Po tym czasie można a nawet powinno się taka bliznę mobilizować nie tylko dla estetyki ale przede wszystkim dla mobilności i niezależności ślizgu wielu warstw tkanek, które blizna (cięcie/ uszkodzenie) objęła. Unikniesz dzięki temu wielu potencjalnych problemów w przyszłości.
Udaj się najlepiej do fizjoterapeuty (niewielu lekarzy wie, jak manualnie mobilizuje się blizny).
Na bliźnie po CC można pracować niezależnie od tego ile czasu minęło od porodu. Zmieniają się tylko zalecenia i sposób pracy, ale zdecydowanie fizjoterapia uroginekologiczna jest dobrym rozwiązaniem. Na stan blizny wpływa wiele czynników, które omawiane są podczas wywiadu.
Witam. Terapia manualna blizny ma na celu zapobieganiu zrostom pooperacyjnym oraz zwiększenie elatyczności tkanki. Każda blizna powinna zostać poddana terapii, aby uniknąć negatywnym konsekwencjom na przyszłość. Doświadczony w tym temacie fizjoterapeuta będzie wiedział czy odesłać Panią również do lekarza medycyny estetycznej.