Czy z zapaleniem kaletki krętarza uda mogę biegać? Boli mnie tylko przy leżeniu i siedzeniu.

3 odpowiedzi
Czy z zapaleniem kaletki krętarza uda mogę biegać? Boli mnie tylko przy leżeniu i siedzeniu.
Dzień dobry,
Umownie można napisać, iż kaletka jest tworem, który ma chronić przed sytuacją kiedy element mięśniowy, ścięgno ślizga się bezpośrednio po kości. Mogło to by w konsekwencji takiej sytuacji prowadzić do uszkodzenia tkanki.
Jeśli mamy do czynienia z zapaleniem kaletki zazwyczaj wiąże się to z jej opuchnięciem, kaletka może przestać pełnić swoją funkcję.
Jeśli chodzi o kaletkę krętarza większego to przebiegają nad nią struktury, które podczas np. biegu mogą drażnić kaletkę bodźcując stan zapalny.
Raczej nie jest wskazane aby uprawiać sporty - szczególnie biegowe podczas zapalenia takiej kaletki. Jednak należy też podchodzić do każdego przypadku indywidualnie. Zdarzają się sytuację gdzie pacjenci z różnych przyczyn nie przerywają aktywności fizycznej a jedynie ją ograniczają.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Najpierw trzeba wyciszyć zapalenie, dopiero potem można wrócić do biegania. Pozdrawiam!
Czy to na pewno zapalenie kaletki? W ruchu raczej też powinno boleć. Proszę się upewnić udając na wizytę do fizjoterapeuty. Może być też inna przyczyna, ale to wymaga diagnostyki różnicowej wykonywanej przez fizjoterapeutę.
Pozdrawiam.