Czy zwapnienie i torbielki w kolanie to coś poważnego? Jak to leczyć?

3 odpowiedzi
Witam.
Kilka lat temu miałam skręcone kolano i od tamtego czasu miewam bóle w kolanie i blokady, że nie mogę w ogóle nogą ruszać bo podczas próby zgięcia czuje opór i boli. Zrobiłam rezonans magnetyczny ale nic nie rozumiem. Proszę o interpretacje i o powiedzenie czy to jest coś groźnego. W badaniu MR stawu kolanowego stwierdzono:
Zwapnienie o wymiarach ok. 6mm x 3mm na wysokości kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Zwapnienie o wymiarach ok. 10mm x 5mm okolicy przyczepu udowego ALC. Torbielka pochrzestna średnicy ok. 5mm z obrzękiem struktur kostnych na obszarze o wymiarach ok. 21mm x 18mm x 16mm okolicy przyśrodkowej, tylnej części kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej.
Łąkotka boczna- niewielka torbielka na wys. rogu tylnego , poza tym prawidłowa.
W tylnej części ciała tłuszczowego Hoffy widoczne są w obrazach pd- i Tz zal obszary wysokiego sygnału , mogące wskazywać na stan zapalny z odczynem wysiękowym.
Duża ilość płynu w kaletce nadrzepkowej i w jamie stawowej . Pozdrawiam.
Szanowny Pacjencie,
Opis MRI sugeruje liczne zmiany w obrębie stawu kolanowego. Sugeruję konsultację u specjalisty ortopedy.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak

Proszę pamiętać że nie leczymy wyników badań ale ludzi :)
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
hmm, musiałbym zobaczyć skany, może się okazać, że wskazana byłaby artroskopia... ale dopiero po badaniu i ocenie MRI