Czynnik v leiden a ciąża

4 odpowiedzi
Witam,
Bardzo bardzo potrzebuje chociażby krótkiej odpowiedzi. Miałam 3 poronienia miedzy 1-2trymestrze, robiłam dużo badań, wszystkie są dobre oprócz czynnika v leidena. Rozumiem że to i był powód wszystkich naszych z mężem niepowodzeń. Czy jest szansa w takiej sytuacji urodzic zdrowe dziecko i czy w ogóle jest szansa na ciążę? Szukam również hematologa który zna takie przypadki ze strony położniczej.
Będę wdzięczna każdej odpowiedzi. pozdrawiam
Witam, oczywiście jest szansa na ciążę i jej donoszenie, ale powinna być Pani pod opieką Poradni Immunologicznej - celem monitorowania oraz odpowiedniej profilaktyki. Na pewno prowadzenie ciąży będzie wiązało się z przyjmowaniem leków - Acardu oraz heparyny drobnocząsteczkowej w odpowiednich dawkach.
Najlepiej udać się do Poradni Immunologicznej w Krakowie - Szpital JP II. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
Takimi przypadkami zajmują się lekarze z kliniki hematologii przy Kopernika 23 oraz z poradni nadkrzepliwości przy ul. Skawińskiej. W ciąży należy stosować odpowiednie leczenie już od najwcześniejszych etapów. Jest dość dużo pacjentek w ciąży z tą chorobą i ciąże kończą się dobrze.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Konieczne jest zastosowanie od początku ciąży acardu i Clexanu leków przeciwzakrzepowych. acard już w trakcie starań a clexan jak tylko bedzie test ciążowy dodatni. Proszę udać się do poradni w krakowie lub warszawie o 3 poziomie referencyjnym.
Szanowna Pani,
Mutacja czynnika V Leiden należy do tzw trombofilii. Zwiększenie poziomu krzepliwości krwi, które spowodowane jest mutacją w genie kodującym czynnik V (Leiden), wiąże się z podwyższonym ryzykiem chorób o etiologii zakrzepowo-zatorowej (m.in.: zakrzepica naczyń żylnych, zawał serca, udar mózgu i inne). Znacząco zwiększa się także ryzyko poronień samoistnych i innych patologii ciąży takich jak: przedwczesne oddzielenie łożyska, stan przedrzucawkowy, hipotrofii płodu. W profilaktyce stosuje się podskórne injekcje heparyn drobnocząsteczkowych oraz kwas acetylosalicylowy w małych dawkach. Takie postępowanie daje duże szanse na donoszenie ciąży i uniknięcie powikłań. Trombofiliami zazwyczaj zajmują się immunolodzy (W Krakowie - Poradnia przy ul. Skawińskiej i druga w Szpitalu Jana Pawła II (prof Anetta Undas)) w połączeniu z ze specjalistą położnikiem w przypadku ciąży. Pozdrawiam :)

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.