Dentofobia

6 odpowiedzi
Witam,
Cierpię na dentofobię, przed każdym najmniejszym borowaniem odczuwam paniczny strach. Spowodowane jest to tym, że nie zawsze podane znieczulenie na mnie działa, nawet dołożenie kolejnej dawki nie pomaga i i tak odczuwam ból. Czy w Państwa gabinecie, istnieją może inne metody znieczulenia, czy gaz rozweselający pomoże mi na mój problem?
Witam,
Problem dentofobii jest bardzo złożony. Przełamanie strachu wymaga zaufania do lekarza i metod leczniczych. Niezrozumiałe jest dla mnie jak znieczulenie może nie działać. Na początek proponował bym wizytę zapoznawczą, na której Pacjent i Lekarz poznają się i są w stanie na spokojnie porozmawiać na temat lęków orazmetod radzenia sobie z nimi.
Co do kwestii znieczulenia to istnieje wiele substancji znieczulających więc zaczął bym od przetestowania ich działania na organizm.
Co do gazu rozweselającego - nie działa on przeciwbólowo. Według mnie w tej sytuacji jest on zbędny.
W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji.
Pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry ,
Nie stosujemy gazu rozweselającego , wszelkie zabiegi , jeśli pacjent sobie życzy możemy zrobić z anestezjologiem . Wtedy rodzaj znieczulenia dobierany jest w zależności od rodzaju i długości zabiegu . Zawsze udaje sie tez znieczulić pacjenta miejscowo, nie ma możliwości ,aby zabieg był bolesny

Pozdrawiam
gaz rozweselajacy czyli podtlenek azotu może pomóc jednostkowo, n atomiast nie rozwiąże problemu dentofobii.
zachęcam do lektury :
Zastosowanie terapii akustyczno-multisynsensorycznej Musica Medica w zwalczaniu lęku w gabinecie stomatologicznym
Witam! Stomatologia dysponuje szeroką gamą nowoczesnych środków znieczulenia miejscowego i przewodowego. Zastosowanie takiego znieczulenia w miejsce położenia gałązek nerwowych, jak również okołonerwowo w odpowiedni splot czuciowy, powoduje- proszę mi wierzyć-kompletny brak czucia. Proszę poczytać opinie na moim profilu, gdzie wypowiedzieli się pacjenci. Jest to świetna okazja pozbycia się dentofobii i poprawy komfortu życia psychicznego. Proszę się nie bać. Proszę się przemóc, umówić na wizytę u stomatologa, któremu Pan ufa i dokonać leczenia w znieczuleniu metodą tradycyjną. Pomimo postępu w technice i ogromnego rozwoju stomatologii, jest to do dziś najpewniejsza metoda leczenia. Stosowanie znieczulenia ogólnego z medycznego punktu widzenia jest wskazane u pacjentów cierpiących na poważne zaburzenia psychiczne. Metoda "rozweselająca" to podanie metodą sedacji wziewnej mieszanki podtlenku azotu z tlenem. Jest to sposób na oszołomienie się. Jenak lekarze klinicyści zalecają zabiegi przy zastosowaniu „gazu rozweselającego” w szczególności: dzieciom, osobom niepełnosprawnym umysłowo, chorym na padaczkę oraz pacjentom cierpiącym na astmę oskrzelową.
Wybór należy do Pana. Proponuję spróbować na pierwszej wizycie wykonać zabieg ze znieczuleniem miejscowym. Jeśli to Pana nie usatysfakcjonuje, poddać się leczeniu z zastosowaniem podtlenku azotu, czyli "gazu rozweselającego". Musi Pan sobie jednak zdawać sprawę, iż ta metoda nie pozwoli w leczeniu dentofobii. Aby ją zwalczyć, należy poddać się zabiegowi w znieczuleniu miejscowym, a potem każda następna wizyta będzie formą rehabilitacji wyzbycia się strachu a nie pogrążaniem się w strachu przed leczeniem stomatologicznym.
Pozdrawiam. Życzę odwagi. Spróbować zawsze warto.
Joanna Ziółkowska
Pozdrawiam serdecznie. Życzę podjęcia "męskiej" decyzji.
Joanna Ziółkowska
gaz nie rozwiąże problemu my stosujemy hipnozę i to działa
pozdrawiamy i zapraszamy do rojekdental.pl
Z pewnością tak,proszę szukać takiego gabinetu w Warszawie,pozdrawiam

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.