depresja u 14-latki

5 odpowiedzi
WitamU dziecka 14 lat stwierdzono depresję. Obecnie od tygodnia jesteśmy na etapie leczenia farmakologicznego w domu, na zwolnieniu ze szkoły. Mam pytanie. Czy w najbliższym czasie (kiedy) jest wskazana terapia. I ewentualnie ogromna prośba o polecenie osoby, do której mogę udać się z dzieckiem na terenie Gdańska. Bardzo proszę o polecenie kogoś naprawdę ,,dobrego,,. Córka chodziła do psychologa, znudziła się się wizytami, twierdząc, że wyczerpały się możliwości. Pragnę uniknąć podobnej sytuacji, by jeszcze bardziej nie zniechęcić dziecka. Z góry dziękuję. Mama
Witam Panią Mamę :) . Doceniam, ze poszukuje Pani pomocy dla córki także tutaj. Być może uzyskała już Pani odpowiedź na swoje pytanie, ale w razie czego służę pomocą. Jestem psycholożką i psychoterapeutką. Prowadzę gabinet w Gdańsku. Na mojej stronie może Pani przeczytać więcej o mojej pracy, ale nadmienię tylko, że pracuję także z młodzieżą, więc jeśli córka będzie chciała, to zapraszam. Jeśli będzie miała Pani pytania- proszę o kontakt.

Witam,
Depresja u dzieci i młodzieży może być bezpiecznie i efektywnie leczona. Istnieją silne dowody naukowe potwierdzające skuteczność psychoterapii w leczeniu depresji młodzieńczej. Psychoterapia jest zalecana jako „pierwsza linia” interwencji terapeutycznych w przypadku łagodnych depresji u dzieci i młodzieży. Farmakoterapia i psychoterapia nie są ze sobą sprzeczne, nie wykluczają się. Połączenie tych dwóch metod leczenia daje najlepsze rezultaty.
Warto rozpocząć psychoterapię już teraz i udać się do psychoterapeuty (psychologa lub psychiatry po ukończeniu kursu psychoterapii), który dysponuje doświadczeniem w pracy terapeutycznej z młodzieżą.
Pozdrawiam.
Szanowna Pani pyta pani o moment kiedy może zostać włączona terapia, terapia powinna być prowadzona równocześnie z terapią farmakologiczną od samego początku leczenia. Może skorzystać pani z pomocy psychologicznej i terapeutycznej w Sopockim ośrodku sos w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach przy ulicy Parkowej 54/1. Ośrodek prowadzi również pomoc terapeutyczną na terenie Gdańska i Gdyni, może zadzwonić pani skonsultować umówienie wizyty nr telefonu znajdzie pani na stronie ośrodka. Może pani tez rozważyć znalezienie terapeuty pracującego w nurcie Terapii Poznawczo Behawioralnej.
pozdrawiam serdecznie
Witam Panią
Depresja to jednostka chorobowa, która mimo leczenia farmakologicznego wymaga także systematycznej i skutecznej terapii. Zapraszam na wizytę najpierw Panią, potem córkę. W trakcie pierwszych spotkań obierzemy drogę, która będzie pasowała zarówno Pani jak i Córce.
Pozdrawiam - Dagmara Pietruszewska
Rozumiem Pani troskę o córkę, ale nie posiadam kontaktów w Gdańsku. Warto zasięgnąć opinii u znajomych, na forach i popytać o psychologa w waszej okolicy. Pozdrawiam