Dlaczego jestem zazdrosna o dziecko z poprzedniego związku partnera? Jak sobie z tym poradzić, partn

2 odpowiedzi
Dlaczego jestem zazdrosna o dziecko z poprzedniego związku partnera? Jak sobie z tym poradzić, partner nie zaniedbuje mnie. Czy jestem bez emocji?
Spotykam ten problem często w relacjach budowanych na nowo. Na pewno wymaga pracy nad przekonaniami i budową porozumienia między wszystkimi członkami rodziny. Zapraszam do kontaktu.

Dzień dobry,

Problem związany z zazdrością o dziecko partnera może wynikać z wielu różnych przyczyn. Na pewno jednak nie oznacza to, że jest Pani pozbawiona emocji, bo przecież odczuwa Pani zazdrość, a zazdrość to też emocja. Nawet, jeśli partner Pani nie zaniedbuje, to ta zazdrość może się pojawić. To naturalne, że w związku chcemy być dla drugiej osoby najważniejszymi oraz chcemy, aby uwaga partnera skupiała się na nas. W sytuacji, kiedy partner ma dziecko z innego związku, to ta uwaga jest rozproszona, jest zaangażowany emocjonalnie już nie tylko w tę relację, ale też w swoje dziecko z poprzedniego związku. Nie wiem, jakie są relacje Pani partnera z matką jego dziecka, ale być może porównuje się Pani się do niej. To, co jest tutaj też ważne, to jak wygląda Pani kontakt z dzieckiem partnera. Czy Pani akceptuje to dziecko, jaka jest Wasza relacja, czy dziecko Panią akceptuje.
Wiążąc się z partnerem, który ma dziecko z poprzedniego związku warto mieć świadomość tego, że
to dziecko już na zawsze będzie ważną częścią jego życia. Zachęcam, aby porozmawiać z partnerem o swoich emocjach, obawach. Otwarta i szczerza komunikacja jest kluczem do rozwiązania konfliktów i rozumienia siebie nawzajem.
Jeśli zazdrość jest bardzo trudna, to warto skorzystać z pomocy psychologa lub terapeuty, aby lepiej zrozumieć swoje uczucia.
Zazdrość jest normalnym uczuciem, ale ważne jest, aby nadmierna zazdrość nie zniszczyła związku. Skupienie się na budowaniu zdrowej relacji z partnerem i jego dzieckiem może pomóc w zmniejszeniu zazdrości i wzmocnieniu więzi.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek