Dlaczego niektóre osoby identyfikują się jako DDD (Dorosłe Dzieci Dysfunkcji) i w życiu późniejszym

1 odpowiedzi
Dlaczego niektóre osoby identyfikują się jako DDD (Dorosłe Dzieci Dysfunkcji) i w życiu późniejszym nie potrafią się odnaleźć, a inne w podobnych warunkach umią i nie identyfikują się z tym skrótem?
Dzień dobry, to bardzo szerokie pytanie. Myślę, że najłatwiej to wyjaśnić analogią. Brzoza jest innym drzewem niż dąb - znosi niższe temperatury i odnajdzie się w chłodniejszych krajach, ale za to dąb jest większym i żyjącym dłużej drzewem. Inaczej też wygląda dąb, który rośnie w pojedynkę, a inaczej dąb, który rośnie w lesie wśród innych drzew i dostaje od nich wsparcie. Każdy z nas ma inne dziedzictwo po przodkach, inne zdolności, inne zasoby w trakcie dorastania (to jest jeden z głównych czynników - jakie dziecko ma wsparcie, czy ma choć jednego stałego opiekuna, który jest dostępny emocjonalnie i z którym może się koregulować), inne doświadczenia życiowe. Niektórym diagnoza przynosi ulgę - że nie są winni swoim trudnościom, tylko jest ku temu powód i to im daje siłę, żeby zacząć pracę nad sobą i zmienić swoje życie.