Dlaczego odkrztuszam się czerwoną wydzieliną

5 odpowiedzi
Witam, od kilku dni (3 może 5) podczas mycia języka odkrztuszam się czerwoną wydzieliną. Przeważnie z rana, a czasami wieczorem. Ponadto mam uczucie jakby coś mi tkwiło w gardłe i promieniowało od dolnej do górnej okolicy szyi. Dziś czuję ból i wydzielina była ciemniejsza i jasniejsza. 2 tygodnie temu podczas uczucia czegoś w gardle miałam silną duszność w klatce piersiowej trudną do wytrzymania. Czułam jak tętno pulsuje mi w gardle a serce waliło jak z młota. Położyłam się nie wiem kiedy usnęłam. Po przebudzeniu zauważyłam zaczerwienienie w okolicy krtani. Myslałam że może coś było w posiłku złego. Wcześniej lekceważyłam wcześniejsze objawy bo tylko czasami plułam czerwoną wydzieliną i czasami czułam coś w gardle ale teraz zaczełam się bać. Okres mi się spóźnia tydzień i mam dziwne klucia w brzuchu ale są do wytrzymania
Przyczyn krwioplucia może być dużo. W Pani przypadku proponuję zacząć wizyty od laryngologa.

Pani objawy są niepokojące powinna się Pani udać do swojego lekarza rodzinnego w trybie pilnym, a jeżeli współistnieje duszność, albo ból w klatce piersiowej to pilnie do najbliższego SOR
powinien Pan/Pani mieć wykonane ECHO serca, następnie konsultację kardiologiczną i ew pulmonologiczną - polecam dr Załęską
zespół CardioTeam.pl
Szanowna Pani, objawy przez Panią opisywane są bardzo różnorodne i przynajmniej na pierwszy rzut oka nie układają się w żadną całość. Uważam, że powinna Pani odwiedzić dobrego lekarza rodzinnego, który być może będzie w stanie zaplanować diagnostykę.
Dzień dobry! Na wstępie przepraszam za tak późną odpowiedź, Pani pytanie spłynęło do mnie z serwisu Znany Lekarz dopiero dziś. Spodziewam się, że moja odpowiedź nie będzie już Pani przydatna, niemniej pozwalam sobie na kilka słów. Pani objawy są dość niepokojące, wymagają różnicowania pomiędzy chorobami układu krążenia, oddechowego oraz problemem laryngologicznym. Z punktu widzenia kardiologa zaczęłabym od zebrania dokładniejszego wywiadu oraz zbadania Pani, wtedy można by było ukierunkować diagnostykę. Choroby, które można u Pani podejrzewać wymagałyby wykonania m.in. EKG, ECHO serca oraz być może tomografii komputerowej klatki piersiowej.