dlaczego osoba w depresji klinicznej ogląda horrory?

2 odpowiedzi
dlaczego osoba w depresji klinicznej ogląda horrory?
Ale jakaś konkretna osoba czy że generalnie jest taka tendencja?

Jeśli konkretna osoba to należy ją zapytać.
Jeśli jest taka tendencja wśród osób z depresją kliniczną to ja jej nie znam.

Dzień dobry,

trudno jest jednoznacznie stwierdzić, dlaczego osoba chorująca na depresję ogląda horrory. Warto tutaj byłoby zwrócić uwagę, czy już wcześniej, zanim zachorowała oglądała horrory, czy był to jej sposób na rozrywkę. Nie można zatem generalizować, dlaczego osoby w depresji wybierają ten rodzaj filmu, ale istnieje kilka czynników, które mogą to tłumaczyć. Oglądanie filmów grozy może pomóc osobom z depresją odwrócić uwagę od swoich negatywnych myśli i emocji. Skupienie się na trzymającym w napięciu filmie może na pewien czas zmniejszyć uczucia smutku i beznadziei. Horrory wywołują silne emocje, takie jak strach, zdumienie i ekscytacja. Dla niektórych osób oglądanie takich filmów może być sposobem na wyzwalanie emocji, które w innych sytuacjach są stłumione. To może pomóc poczuć coś, nawet jeśli jest to strach, zamiast odczuwać jedynie pustkę. Depresja może spowodować uczucie znudzenia i apatii. Oglądanie horrorów, które są pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji i niespodziewanych wydarzeń, może dostarczyć pewnego rodzaju emocjonalnej stymulacji.
Natomiast należy pamiętać, że każda osoba jest inna, a wybór filmów z gatunku horror w trakcie depresji może mieć różne motywacje.
Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Szlasa-Więczaszek