Dnia 27.11.2018 miałam robione leczenie kanałowe górnej piątki (po tygodniu bólu - Doktor rozwiercił

5 odpowiedzi
Dnia 27.11.2018 miałam robione leczenie kanałowe górnej piątki (po tygodniu bólu - Doktor rozwiercił ząb tylko na podstawie bardzo mocnych dolegliwości bólowych, na RTG nie było widać nic). Ząb po wyleczeniu trochę bolał przez 2 dni, a potem zaczął się wyciszać. Po 5 dniach od leczenia już go nie czułam. Niestety kolejnego dnia (6 dzień) w jednym momencie miałam wrażenie, że w zęba ktoś wbija mi szpilę i od tego czasu ząb znów mnie boli. Ból odczuwam codziennie, ale nie cały czas. Są momenty (ok. 2 godzin), gdzie ząb boli bardzo mocno, a później się uspokaja i po prostu ćmi. Miałam robione zdjęcie panoramiczne po leczeniu (link: zapodaj.net/c55a1c2f6ff23.jpg.html), 3 lekarzy powiedziało mi, że wszystko jest OK, leczenie przeprowadzono prawidłowo i mam czekać. Nie widzą również zmian w zębach sąsiadujących. Niestety dziś ból się nasilił, a ja nie wiem co robić, bo każdy lekarz mnie odsyła. Dodam również, że od momentu, gdy znów rozkręcił mi się ból leczonej kanałowo 5, zaczęły mnie ćmić zęby z drugiej strony (górne 5-6-7). Podobno ze zdjęcia wynika, że również nie ma powodów do obaw i mam czekać. Czy rzeczywiście powinnam dać temu zębowi czas i czy to normalne, aby ząb po leczeniu kanałowym dawał takie dolegliwości?
Witam. To nie jest prawidlowa reakcja zęba po leczeniu kanałowym, szczególnie po tak długim czasie. Czy 3 lekarzy, do których się Pani zglaszala widziało ten ząb, badalo go, zrobiło celowane rtg a nie tylko panoramix? Czy były to konsultacje zamieszczonego linku?
Warto sprawdzić czy nie doszlo do pęknięcia korony, na zdjęciu nie widzę, żeby ząb został wzmocniony po leczeniu kanałowym. Przedtrzonowce maja tendencje do pękania koron, fragmentów korzeni, jeśli nie są wzmocnione. Oczywiście jest to tylko jedna z sugestii. Bez badania nie mogę więcej powiedzieć.
Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Czy ząb był leczony pod mikroskopem? ewentualnie szukać dodatkowego kanału w przypadku braku ustąpienia dolegliwości , Pozdrawiam
Witam, takie dolegliwości po leczeniu kanałowym są niepokojące.Myślę ,że należy jeszcze wykonać tomografię komputerową w 3D,gdyż zdjęcia RVG i pantomograficzne to zdjęcia tylko w 2-płaszczyznach i pewnych zmian nie widać.Pozdrawiam
Dzień dobry, najczęstszą przyczyną niepowodzenia leczenia endodontycznego jest nieodnalezienie i co za tym idzie, nie wypełnienie jednego z kanałów. Pomimo tego, ze ząb ten ma zazwyczaj jeden kanał, często zdarzają się dodatkowe kanały. Proponuje zgłosić się do dobrego endodonty. Niestety podobne objawy może dawać także pęknięcie korzenia, co niestety skutkuje usunięciem zęba. Bez szczegółowego badania weryfikacja nie jest możliwa. Jednak na pewno utrzymujące się dolegliwości nie są czymś normalnym.
Również sądzę, że dla postawienia prawidłowej diagnozy należy wykonać tomografię komputerową w 3D. Mnie rzuca się w oczy wgłobienie wierzchołków obu "piątek" do zatok szczękowych - na opg nie widzę blaszki kostnej nad wierzchołkiem leczonej "piątki".

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.