Do jakiego fizjoterapeuty powinnam udać się z neuralgią potyliczną? Bardzo mnie boli, a farmakologia

4 odpowiedzi
Do jakiego fizjoterapeuty powinnam udać się z neuralgią potyliczną? Bardzo mnie boli, a farmakologia oraz zabiegi inwazyjne do tej pory zawiodły. Do tej pory byłam u osteopatów którzy stosowali u mnie różne techniki osteopatii na głowie, ale to też nie pomogło. Niestety miałam wrażenie, że ci specjaliści po prostu na neuralgii potylicznej się nie znali.
Ból w tej chwili jest straszny i oporny na leki, czuję się coraz gorzej, a jestem młodą osobą, nie mam nawet 30 lat i nie mogę pracować, studiować, normalnie żyć.
Chciałabym się dowiedzieć, czy w Warszawie jest miejsce, gdzie fizjoterapeuci zajmują się głównie schorzeniami głowy oraz szyi o charakterze neurologicznym. Nawet tutaj na portalu szukając fizjoterapeutów od neuralgii nikogo takiego nie znalazłam.
Warto jest spróbować terplapii czaszkowo-krzyżowej. Świetnie sobie radzi w wielu przypadkach. Wiadomo każdy pacjent i przypadek jest inny, ale to już terapeuta sprawdzi czy będzie mógł się tym zająć. Pozdrawiam.

Szanowna Pani, Jeśli Pani spróbowała kilka zabiegów u kilku specjalistów i nic nie skutkowało, to warto się zastanowić czy Państwo leczycie właściwą przyczynę. Druga sprawa jest czy Pani nie ma zbyt burzliwy czas lub za "dużo ma na głowie", gdyż zarówno emocje jak i intensywne myślenia bądź stres i intensywny tryb życia właśnie powodują lub nasilają takie napięciowe bóle. Neuralgia potyliczna i bóle napięciowe to nie przyczyna, lecz tzw. "chorobą" lub objaw. Z szanowaniem Gregory Dobrovolski
Ból głowy w szczególności w okolicy potylicznej może być pochodną problemu w odcinku szyjnym kręgosłupa. Aby to potwierdzić albo wykluczyć, a w razie potwierdzenia uzyskać pomoc w postaci właściwej terapii trzeba udać się do fizjoterapeuty specjalizującego się w diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa (co obejmuje też szyjno-pochodne bóle głowy). Jestem z Warszawy, zatem zapraszam na wizytę do gabinetu w Warszawie.
Witam,

zapraszam na wizytę, w naszej Klinice mamy wielospecjalistyczny Zespół.

Pozdrawiam
mgr Wojciech Szulborski
PWZ
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.