Do jakiego lekarza zgłosić się po poradę w sprawie problemu z przełykaniem (możliwe dysfagii) u wcze

3 odpowiedzi
Do jakiego lekarza zgłosić się po poradę w sprawie problemu z przełykaniem (możliwe dysfagii) u wcześniaka i ciągłym napinaniem górnych mięśni? Powodem cesarki była zagrażająca zamartwica oraz tachykardia płodu. Na pępowinie węzeł prawdziwy. Noworodek został początkowo zdiagnozowany z niewydolnością oddechową i oddycha za pomocą respiratora. Trzy razy był odłączany od respiratora i po dwóch miesiącach dopiero stwierdzono, że to może nie być problem płuc, a duszenia się własną śliną z powodu porażenia mięśni. Dziecko porusza kończynami i jest sprawne, problemem są spięcia ciała. Noworodek jest karmiony mlekiem matki przez sondę i ma obecnie dwa miesiące, urodził się miesiąc przed terminem. Nie wiemy do kogo zgłosić się o pomoc zwłaszcza, że nie możemy udać się do specjalisty z racji dalszego pobytu dziecka w szpitalu i niemożliwością odłączenia go od respiratora.
Dzień dobry, wszelkie wizyty lekarskie są możliwe po wyjściu ze szpitala.Na oddziale intensywnej terapii wcześniak jest objęty opieką specjalistyczną.W zespole takim porady dotyczącej ssania i przełykania udziela neurologopeda-jeśli jest na oddziale.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Najpierw konsultacja z logopedą/neurologopedą on ewentualnie pokieruje dalej lub zaplanuje procedurę dianostyczno-terapeutyczną. Jeżeli dziecko jest na respiratorze tu pole do popisu ma logopeda z laryngologiem.
Dzień dobry, w chwili obecnej dziecko jak jest na oddziale neonatologii / noworodkowym , jest pod dobra opieka lekarzy neonatologicznych . Najważniejsze jest ustabilizowanie zdrowotne dziecka ( ponieważ w obecnej sytuacji to dziecko walczy o życie i lekarze tez) dopiero jak dziecko wyjdzie z oddziału noworodkowego można mówić o terapii połykania. Polecam dr. MIRĘ RZADZKĄ Z ZIELONEJ GORY OD LAT ZAJMUJE SIE MALUSZKAMI , prowadzi wykłady na uniwersytecie Uz dotyczące tej problematyki. Uczy studentów logopedii i neurologopedi .

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.