Do pytanie do innych pytań o masturbację co: Proszę bardzo potwierdzić prawidłowość tego myślenia k

2 odpowiedzi
Do pytanie do innych pytań o masturbację co:
Proszę bardzo potwierdzić prawidłowość tego myślenia które się nasuwa po analizach odpowiedzi i w ogóle rozeznaniu:
1. Masturbacja bez względu na częstotliwość, nawet codziennie jest sama sobie według badań i medycyny normalna i nie wywołuje skutków patologicznych
2. Masturbacja częsta, nawet codziennie lecz wynikająca głównie z przyczyn nieseksualnych (instrumentalna, anankastyczna, itp itd..)
jest poza normą seksuologiczna i nieprawidłowa, a nawet świadczy o patologii
3. Masturbacja często, nawet codzienna pomimo braku głównych motywacji nieseksualnych, a posiadająca w jakim stopniu je odwołując jednak się do pozaseksualnych motywów szczególnie problemów jest poza normą seksuologiczne niewłaściwa, a może i patologiczna
4. Masturbacja o charakterze patologicznym może być jedynym objawem zaburzenia lękowego (nerwicowego) m. in. F48.9, depresyjnego, innego zaburzeń psychicznego
5. Masturbacja o charakterze patologicznym może być własnym jedynym izolowanym objawem psychiatrycznym
6. Nadmierna masturbacja wyszczególniona w ICD-10 odnosi się wyłącznie do okresu od dzieciństwa do dojrzewania jako wyłączny objaw patologiczny autoerotyki, nie zaś do całej erotyki
7. Masturbacja o charakterze patologicznym może przebiegać pomiędzy innymi objawami też jako objaw przy zaburzeniach psychicznych
8. Masturbacja w parafiach nie jest jej objawem lecz czasem przebiega podczas zaburzeń parafialnych zarówno jako normalna i patologiczna forma

Proszę bardzo potwierdzić te punkty, czy są właściwie rozumiane?
Dzień Dobry, zachęcam do wizyty u specjalisty, aby szerzej omówić ten problem. Pozdrawiam serdecznie

Witam,
jak rozumiem chodzi o masturbację o podłożu obsesyjno- kompulsywnym, działanie to ma na celu zmniejszenia poczucia wewnętrznego napięcia, które w ten sposób zostaje obniżone.
Polecam wizytę u specjalisty psychoterapeuty, który jest w stanie z pacjentem przyjrzeć się głębiej problemowi.
Szczególnie w tym przypadku polecam terapię psychodynamiczną.