dobór szkieł korekcyjnych

5 odpowiedzi
Mam problem z doborem szkieł korekcyjnych Bardzo mocno nasilony Zespół suchego oka ,zakładane zatyczki ,stymulacja gruczołów. Obecnie ( ZSO od 2 lat) w dniu dzisiejszym 05.10.2017 wykonane badanie na stożek rogówki -bez cech stożka rogówki. Pogodziłam się, ze już nie założę soczewek ,ale dlaczego nie mogę dobrać szkieł korekcyjnych. Moja obecna wada wzroku( -3}, i (-3,5) plus astygmatyzm, Widzę już b, żle w tych okularach z tą wadą Każda zmiana ,dobór szkieł to uczucie widzenia w trój wymiarze, wpadanie w dół. Szukam już wszędzie pomocy i nikt nie umie mi pomóc. Jestem pogodzona z ZSO-mimo ,że. to ból do końca życia. Chciałabym tylko zmienić szkła i je nosić ze względu na złe widzę. Czy w tym wieku a mam 21 lat mogę mieć zaćmę i czy po tylku wizytach u okulistów mogło by być to niezauważone?
A skąd Pani jest, może będę mogła kogoś polecić....

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
Trudno jest przeoczyc zacme.
ZSO nasilony lecze operacyjnie- zamykam punkty lzowe najpierw dolne, a jesli sa wskazania gorne.Dodatkowe preparaty sztucznych lez bez konserwantow z kwasem hialuronowym.
Jesli chodzi o dobor korekcji wspolpracuje z optometrysta.
Trudno przez internet udzielic w tym przypadku porady .

pozdrawiam
AM
#okulistykaAnnaMaria #okulistaUK #powieki
Mało prawdopodobne, że zaćma została przeoczona podczas badania okulistycznego, tym bardziej, że badanie przeprowadzone było przez kilku lekarzy. Czy problemy z doborem szkieł korekcyjnych zaczęły się w określonym momencie czy zawsze widzenie było gorsze (od dzieciństwa)? Czy lekarze określili przyczynę ZSO? Nasilony ZSO najczęściej jest problemem wtórnym do innych chorób lub zażywanych leków. Poza tym kwestia astygmatyzmu - jeżeli jest to astygmatyzm nieregularny to czasem korekcja okularowa jest niemożliwa.
Dzień dobry
Zdarza się i to wcale nierzadko , że pacjenci mając krótkowzroczność i towarzyszący astygmatyzm nie tolerują korekcji astygmatycznej -żle się czują, mają bóle głowy czy też płaskie powierzchnie widzą jako pofalowane. W takich sytuacjach należy dobrać tak okulary aby pacjent miał komfort jeśli chodzi o samoczucie , nawet kosztem tego ,że nie widzi idealnie. Zgadzam się , że w Pani przypadku noszenie soczewek kontaktowych zdecydowanie odpada. Warto również unikać klimatyzowanych pomieszczeń, długotrwałej pracy przy komputerze. Zdecydowanie polecam dużo ruchu na świeżym powietrzu, nawilżanie mieszkania , szczególnie zimą i okulary ochronne z powłoką wycinającą niebieskie światło do pracy przy komputerze.
Alicja Błażej -Waśkiewicz
Każda zmiana korekcji okularowej a w szczególności korekcji cylindrycznej ( w astygmatyzmie ) daje początkowo opisane przez Panią objawy. Konieczna jest adaptacja do nowej korekcji, która zwykle trwa ok 2-3 tygodnie, jednak okulary należy zakładać od razu rano po wstaniu z łóżka i używać bez przerw przez cały dzień. Powodzenia.
Podczas stosowania soczewek kontaktowych nie powinno być tych efektów.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.