Dobry wieczór, chciałbym prosić o poradę w kwestii emocji. Mam chyba problem z tym, że czuję się hom

3 odpowiedzi
Dobry wieczór, chciałbym prosić o poradę w kwestii emocji. Mam chyba problem z tym, że czuję się homoseksualny, a może bardziej z emocjami, jakie się tym wiążą, bo przecież nie odczuwam nienawiści do siebie. Ten pociąg czuję już od gimnazjum, czyli kilkanaście lat, mam wyrażenie, że im jestem starszy, tym coraz gorzej to znoszę. Nie potrafię nawiązać nawet relacji koleżeńskiej z mężczyzną. Czuję się samotnie, nieadekwatny, niezauważony, niezrozumiany. Gdy nawet pomimo mojej nieśmiałości inicjuje rozmowę z nową osobą, po kilku zdaniach nadchodzi cisza, brak wzajemnego zrozumienia, jakbym był cieniem. Czasami obserwuję też w sobie zazdrość wobec innych mężczyzn, czego nawet nie rozumiem. Mam jedną koleżankę, ale nie mam do niej takiego zaufania, żebym mógł jej o tym wszystkim powiedzieć. Nie mam nikogo, z kim mógłbym się tym podzielić.Próbowałem to wielokrotnie przepracować, ogarnąć w głowie, ale mam z tym pod górkę, jestem już tym zmęczony. Czasem brakuje mi bliskiego kontaktu z mężczyzną, ale gdy sobie potem myślę, jacy mężczyźni są w moim otoczeniu, tzn, że nie po drodze mi z nimi, ich pasjami, zainteresowaniami, stylem życia, to potem mi się odechciewa, ale tak czy siak tęsknota wraca… Chciałbym uciec w jakąś pasję, ale nie mogę sobie nic znaleźć, jak bym był poblokowany, żyje tylko pracą, Z góry dziękuję za porady i wskazówki. Pozdrawiam serdecznie. Łukasz
Dziękuję, że podzieliłeś się swoimi uczuciami i doświadczeniami. To odważny krok w kierunku zrozumienia i radzenia sobie z własnymi emocjami.

Widzę, że przeżywasz wiele trudności i konfuzji związanych z własną tożsamością i emocjami. Przede wszystkim ważne jest, abyś zrozumiał, że to, co czujesz, jest całkowicie normalne i naturalne. Odkrywanie swojej tożsamości seksualnej i emocjonalnej to proces, który może być trudny i skomplikowany dla wielu osób.

Jeśli czujesz się samotny, niezrozumiany i nieadekwatny, może być pomocne poszukanie wsparcia u profesjonalnego terapeuty. Terapeuta może pomóc Ci zrozumieć swoje emocje, przepracować uczucia związane z tożsamością seksualną i emocjonalną oraz znaleźć zdrowsze sposoby radzenia sobie z trudnościami.

Pamiętaj, że nie jesteś sam. Istnieją grupy wsparcia dla osób zmagających się z podobnymi wyzwaniami, gdzie możesz spotkać innych ludzi, którzy przeżywają podobne doświadczenia i dzielić się swoimi historiami. Często kontakt z innymi, którzy przeżywają podobne trudności, może być bardzo pomocny w procesie akceptacji i zrozumienia własnych uczuć.

Nie martw się, jeśli nie możesz znaleźć swojej pasji od razu. To proces, który wymaga czasu i eksploracji. Może warto spróbować różnych rzeczy, aby odkryć, co naprawdę sprawia Ci przyjemność i satysfakcję. Ważne jest, abyś pozwolił sobie na eksperymentowanie i otwarcie się na nowe doświadczenia.

Nie zapominaj również, że istnieją różne formy związku i bliskości, które mogą przynieść Ci szczęście i spełnienie. To, co jest ważne, to zinterpretowanie swoich potrzeb i znalezienie drogi, która jest dla Ciebie autentyczna i satysfakcjonująca. Pamiętaj, że zasługujesz na miłość, szacunek i akceptację.

Moja wskazówka dla Pana byłaby następująca: znaleźć w swojej okolicy psychologa, być może dobrze, aby był to mężczyzna, z którym będzie mógł Pan w bezpiecznych i komfortowych warunkach porozmawiać o swoich emocjach związanych z seksualnością i relacjami z mężczyznami. Wierzę, że może to być dla Pana rozwojowe i cenne doświadczenie. Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
z Twojego opisu można wyczuć nutę nostalgii, osamotnienia, braku poczucia zrozumienia, jednak także pewien dystans do osób, które masz w swoim otoczeniu.
Być może ten dystans jest spowodowany jakimiś trudnymi doświadczeniami z historii Twojego życia?
W celu zbliżenia się do siebie samego, odkrycia własnych potrzeb i emocji - zalecam terapię u psychologa.
Trzymam kciuki za Twoją pomyślność.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.