Dobry wieczór, czy wapń najlepiej brać na noc/wieczór? gdzies wyczytalem, ze własnie w nocy najlepie

2 odpowiedzi
Dobry wieczór, czy wapń najlepiej brać na noc/wieczór? gdzies wyczytalem, ze własnie w nocy najlepiej i najkorzystniej organizm wykorzystuje wapń i jeszcze jedno, jesli d3 biorę rano a nie razem z wapniem, czy ona wieczorem się jakoś z tym wapniem wiąze? bo chodzi mi to, ze najlepiej łaczyć wapń jednoczesnie z d3-ze niby ona lepiej oddzialuje na wapn i sie lepiej wchlaniaja, a co jesli nie biorę tej d3 wieczorem, bo się boje ze mnie pobudzi? Wiem, ze laktoza i kazeina dodatkowo wplywaja na wchlanialnosc wapnia, a ja oprocz suplementu do kolacji jem wlasnie kanapki z serem, dziękuje, jesli ktoś zechce rozwiać moje przemyslenia, dobranoc
Dzień dobry, przyjmowanie witaminy D nie jest ograniczone porą dnia. Witaminę można przyjmować o każdej porze, najlepiej razem z posiłkiem. Jeśli są obawy, że witamina Panią/Pana pobudzi to mogłoby się tak zdarzyć jedynie w przypadku jeśli dawki witaminy poważnie przekraczają normy. Objawy toksyczności witaminy D w wyniku przedawkowania objawiają się np.dezorientacją i pobudzeniem. Te same objawy mogą wystąpić przy nadmiernej suplementacji wapniem. Dodatkowo duże dawki witaminy D mogą prowadzić do wzrostu poziomu wapnia w organizmie, ponieważ witamina D warunkuje wchłanialność wapnia zarówno z diety jak i suplementacji. Nie ma natomiast zaleceń przyjmowania obu suplementów jednocześnie. Zarówno konieczność suplementacji jak i poziom dawkowania dobrze jest jednak konsultować ze specjalistami. W razie dodatkowych wątpliwości, zapraszam do kontaktu.

Wapń można przyjmować o dowolnej porze dnia, ale najlepiej w mniejszych porcjach. Wchłanianie wapnia a dieta. Laktoza i kazeina, obecne w produktach mlecznych, mogą wspierać wchłanianie wapnia. Jedzenie produktów mlecznych z wapniem może być korzystne, ale nie jest to jedyny sposób na poprawę jego wchłaniania. Wapń można przyjmować również z innych źródeł pokarmowych i suplementów. Produkty bogate w wapń, takie jak zielone warzywa liściaste, tofu, migdały czy ryby, mogą wspierać ogólne wchłanianie wapnia, ale dobrze jest monitorować ich spożycie w kontekście przyjmowanych suplementów, aby nie przekroczyć zalecanych dziennych dawek. Witamina D3 najlepiej przyjmować razem z wapniem, ale nie jest to konieczne. Można przyjmować ją rano lub w innej porze dnia, jeśli obawiasz się wpływu na sen.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 99 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.