Dobry wieczór, dwa lata temu przewróciłem się na desce snowboardowej i doznałem kontuzji nadgarstka

2 odpowiedzi
Dobry wieczór,
dwa lata temu przewróciłem się na desce snowboardowej i doznałem kontuzji nadgarstka. Byłem u lekarza i po prześwietleniu dostałem informacje, że nie ma złamania tylko jakieś przesunięcie (dokładnie nie pamiętam już teraz), w każdym razie lekarz powiedział, że z czasem nadgarstek powinien wrócić do normalnego stanu. Dodatkowo byłem kilka razy u fizjoterapeuty i robiłem ćwiczenia w domu. Minęło już sporo czasu, a ja dalej czuję tą kontuzje. Co prawda nie boli, aż tak bardzo jak na początku i nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, ale przy ćwiczeniach siłowych np. pompka na jednej ręce, albo większym nacisku na nadgarstek czuje duży ból. Wizualnie kontuzjowany nadgarstek wygląda inaczej niż zdrowy, tzn. jest bardziej napuchnięty i widać coś jakby wystającą kość.

Co należy zrobić w mojej sytuacji, żeby pozbyć się kontuzji? Fizjoterapia, ćwiczenia w domu? Czy jedyna opcja to uzbroić się w cierpliwość?
Pozdrawiam
Z czasem ból powinien się zmniejszać, a fizjoterapia to przyspieszy. Trzeba mieć tez na uwadze, ze każdy uraz pozostawia jakiś ślad. Nadgarstek po złamaniu może mieć pewne deficyty w stosunku do tego nienaruszonego. Pozdrawiam!

Fizjoterapeuci pracują różnymi metodami i narzędziami, może warto poddać się ponownemu badaniu przez innego terapeutę który zaproponuje inny sposób leczenia? Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia. Trzymam kciuki!