Dobry wieczór. Mam problemy z moim przyjacielem, ponieważ dziwnie się zachowuje. Spotkaliśmy się kil

3 odpowiedzi
Dobry wieczór. Mam problemy z moim przyjacielem, ponieważ dziwnie się zachowuje. Spotkaliśmy się kilka razy na stopie koleżeńskiej, jednak na ostatnim spotkaniu było nieco inaczej. Zapytałam go wprost co o mnie myśli, bo mój tata obawia się, że mu się podobam, a jest sporo starszy i ma dużo tatuaży na ciele, co mojemu tacie nie odpowiada. On uznał, że "traktuje mnie na jak kumpelę i to się nie zmieni, bo jak coś obiecuje to podchodzi do tego bardzo poważnie, jest bardzo wybredny i szuka dziewczyny w wieku 25+, a ja mam 22 lata". Jednak na tym spotkaniu ciągle żartował w dwuznaczny sposób, puszczał mi oczko, klepał mnie kilka razy po ramieniu i ugryzł mnie w rękę, kiedy próbowałam mu zabrać piwo dla żartów. Później opowiadał mi jaka powinna być jego idealna dziewczyna, czego oczekuje i próbował kilka razy przekonać mnie, żebym poszła z nim na koncert, bo z jego innymi znajomymi nie będzie tak fajnie. Poradził mi przełożyć mój wyjazd na wieś na kolejny weekend z powodu tego koncertu. Oczywiście nie zgodziłam się, bo jak już mam swoje plany to ich nie zmieniam pod nikogo. Tylko nie wiem co myśleć o jego zachowaniu.
Być może to co Pani opisała to swego rodzaju" końskie zaloty" a być może zupełnie neutralne kumplostwo...
Jeśli czuje się Pani w obecności tego człowieka bezpiecznie i dobrze się bawi to rozpatrzenie wspólnego wyjścia na koncert znajduję się w repertuarze kontaktów międzyludzkich w każdym wieku...

Dzień dobry,
Najlepszym wyjściem będzie szczera rozmowa między wami i wyjaśnienie czego oboje oczekujecie od relacji. Jeśli jakieś zachowania nie są akceptowane przez Panią najlepiej dawać jasny dla niego sygnał że tak jest.
Opisane sytuacje mogą być z jego strony równie żartem i zachowaniem koleżeńskim jak i próbą "zalecania" do Pani.
Dzień dobry, najlepszym wyborem zachowania przy wątpliwościach tego typu będzie otwarta komunikacja czyli porozmawianie wprost o wątpliwościach i zagwozdkach, które Pani posiada. Warto przemyśleć również fakt jak czuje się Pani, słysząc taki komunikat od Pani przyjaciela vs odbierając jego zachowanie podczas spotkania