Dobry wieczór, nikt nie jest w stanie mi pomóc.Zmagam się z nietrzymaniem moczu, popadłam w depresje

2 odpowiedzi
Dobry wieczór, nikt nie jest w stanie mi pomóc.Zmagam się z nietrzymaniem moczu, popadłam w depresje. Próbowałam coś z tym zrobić ale bezskutecznie. Dostosowałam się do zaleceń lekarskich wydałam pieniądze w nadziei na pozbycie się uciążliwego i wstydliwego problemu. Zrobiłam badanie urodynamiczne, bad moczu ogólne, posiew moczu i wizyta ginekologiczna.Zostały mi przepisane leki, które miałam zażywać minimum 3 miesiące, jednak bez poprawy. Poszłam do innego specjalisty, który stwierdził iż te leki w moim przypadku nasilają problem i niepotrzebnie je brałam. Ze względu na ciągłe infekcje układu moczowego przepisano mi szczepionkę doustną i wykonanie zabiegu laserowego przez ginekologa. no tak, fajnie, ale muszę mieć wynik z posiewu moczu prawidłowy. I co mam zrobić kiedy raz jest prawidłowy a raz nie? nie mam już siły. Bardzo proszę o pomoc.
Problemy nietrzymania moczu bardzo często wynikają z zaburzeń dynamiki tłoczni brzusznej. Potrzebny jest wywiad i dobra praca z ciałem. Przy bardzo dużych problemach potrzeba przynajmniej dwoje specjalistów. Osteopaty i fizjoterapeuty uroginekologicznego. Osteopata popracuje z całym ciałem, a fizjo skupi się na rejonie problemu. Są bardzo użyteczne narzędzia jak elektrostymulatory, rożnego rodzaju sondy itp. Które pomagają ćwiczyć. Zaznaczam ze taka terapia nie powinna bolec. Problemy tego rodzaju w większości udaje się rozwiązać lub w znacznym stopniu poprawić, czasami w okresie kilku tygodni, a czasami kilkunastu miesięcy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
W problemie nietrzymania moczu (zwłaszcza przy kaszlu, kichaniu, śmiechu czy wysiłku fizycznym) zaangażowane są bezpośrednio mięśnie dna miednicy (stanowiące jedną z przepon ciała). W ciele mięśnie w czynnościach codziennych funkcjonują w sposób złożony i globalny. Dotyczy to odpowiedniej m in. aktywacji współnapięć w jednych ruchach, wzajemnej kontroli przeciwstawnych sobie grup, umiejętność pracy koncentrycznej (zdolności do napinania/ utrzymania napięcia w skracaniu mięśnia) czy ekscentrycznej (zdolności o napinania/utrzymania napięcia przy wydłużaniu mięśnia),czy też zdolności do przechodzenia między pracą statyczną a dynamiczną. Wg mnie warto zasięgnąć opinii terapeuty uroginekologicznego i/lub ewentualnie terapeuty obeznanego z globalnym modelem pracy z ciałem. To nie jest tak, ze tylko terapeuci o wąskiej specjalizacji będą mogli Ci w stanie pomóc w danym problemie. Liczy się gruntowna znajomość anatomii ( w tym anatomii palpacyjnej!), fizjologii i mechaniki ( w tym m in. mechaniki trzewnej, napięć ciągów/łańcuchów mięśniowo-stawowych, regulacji ciśnień w jamach ciała czy nawet dynamiki krążenia płynów) a wybór sposobu postępowania będzie sprawą wychodzącą z tego co terapeuta wywnioskuje z wywiadu i badania.

Eksperci

Marta Kozik

Marta Kozik

Fizjoterapeuta

Katowice

umów wizytę
Martyna Niegłos

Martyna Niegłos

Położna/położny

Poznań

Karolina Pilichowska

Karolina Pilichowska

Fizjoterapeuta

Kiełczów

Kamila Szczotka

Kamila Szczotka

Fizjoterapeuta

Piła

Katarzyna Kasperowicz

Katarzyna Kasperowicz

Ginekolog

Leszno

Magdalena Jabłońska

Magdalena Jabłońska

Fizjoterapeuta

Swarzędz

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 28 pytań dotyczących usługi: nietrzymanie moczu
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.