Dobry wieczór, od około tygodnia nie mogę znaleźć tzw. spokoju, pracuje z ludźmi (ciężka jest to dla

3 odpowiedzi
Dobry wieczór, od około tygodnia nie mogę znaleźć tzw. spokoju, pracuje z ludźmi (ciężka jest to dla mnie psychicznie praca, ponieważ nie przepadam za kontaktem z ludźmi i odczuwam przebodźcowanie) teraz mam wolne, lecz po przebudzeniu/ przerwaniu snu cały dzień jestem zdenerwowany i do każdego mam problem i najmniejsza rzecz potrafi mnie wyrzucić z równowagi, dochodzi również do tego zmęczenie i częste chęci snu, sypiam od 7-9 godzin. Co może być powodem mojego nie spokoju, zmęczenia, seeności i zdenerowania wręcz wściekłości np na rodziców (mam 19 lat) i unikam rozmów z nimi, każdy kontakt jaki ze mną próbują nawiązać kończy się gniewem z mojej strony, po prostu nie mogę znaleźć spokoju dla siebie i swoich myśli, lubię bywać sam.
Dzień dobry,
Zdolność obserwowania u siebie pierwszych oznak pogorszenia nastroju jest bardzo ważna. Powody obniżenia Pana samopoczucia i spadku energii mogą być naprawdę różne. Wskazał Pan, że jedną z rzeczy, która może na to wpływać jest praca. Być może charakter Pana pracy jest na tyle obciążający, że to co Pan przeżywa ma związek z wypaleniem zawodowym. Napewno jednak potrzeba tutaj więcej informacji. Trzeba zbadać czy nie jest to kwestia czegoś innego, czy też wykluczyć na przykład depresję, która też może wiązać się ze spadkiem nastroju, chęcią snu i rozdrażnieniem. Jeśli czuje Pan, że to co się dzieje jest alarmujące, zachęcam do konsultacji z psychologiem, który pomoże i doradzi co robić aby odzyskać spokój i poprawić swoje samopoczucie. Pozdrawiam serdecznie! Karolina Etmańska
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna online - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień dobry, w sytuacji gdy zauważa Pan rozdrażnienie, problemy ze snem, ogólne zmęczenie zalecana byłaby konsultacja z psychologiem lub psychoterapeutą bo z tego co Pan pisze takie zachowanie obserwuje Pan teraz ale także było to obecne w przeszłości. Powodów może być wiele jednak wymaga to przerobienia wielu sytuacji aby dość do tego co wyzwał w Panu takie emocje i co można by zrobić aby to zmienić.
Dziękuję za podzielenie się swoimi odczuciami i doświadczeniami. Wydaje się, że przeżywasz wiele stresu i frustracji w swoim życiu, szczególnie w kontekście pracy i relacji z innymi ludźmi, w tym z rodzicami. Zastanów się nad tym, co konkretnie powoduje twoje uczucia niepokoju i zmęczenia. Czy są to warunki pracy, relacje z innymi ludźmi, czy może inne czynniki?