Dobry wieczór, W piątek tj.23 kwietnia podczas rąbania drewna zapatrzyłem się i odciąłem sobie ka

1 odpowiedzi
Dobry wieczór,

W piątek tj.23 kwietnia podczas rąbania drewna zapatrzyłem się i odciąłem sobie kawałek opuszka kciuka. Nie pojechałem na SOR ponieważ rana nie wydawała mi się dużą, bo nie jest duża. Mijają 4 dni rana nie boli, nie piecze, nie swędzi, nie ma obrzęku. Ogólnie niczym się nie pokoje oprócz trzech spraw. Po pierwsze czy po tych kilku dniach na dnie rany nie powinien wytworzyć się żaden strup (aktualnie widać gołe mięso). Po drugie wokół rany widać pod skórą coś żółtego (nie śmierdzi ropą), kiedy moczę ranę w szarym mydle to "coś" jest na całej tanie. I po trzecie ile taka rana będzie się goić jest ona rozmiarów ok 4mm x 8mm.
Co mogło się stać z tą raną? czy zostawić to żółte coś na powierzchni rany ?
Pozdrawiam
Witam,
Powinien ale nie tworzy się strup ponieważ moczy Pan rękę w szarym mydle - proszę tego nie robić! To co widać to mogą być resztki mydlin treść ropna martwica, ciężko określić nie widząc palca. Ranę należy przemywać preparatem Octenisept i zakładać jałowy opatrunek. Jeżeli opatrunek przykleja się do rany warto zastosować opatrunek Atrauman. W razie niepokojących objawów proszę pokazać się do chirurga.