Dodawanie kalorii po długiej diecie redakcyjnej na budowę masy mięśniowej

1 odpowiedzi
Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie diety na budowę masy mięśniowej a konkretnie: skończyłem długi okres redukcyjny i przeszedłem na budowę masy wiec zacząłem dodawać skrupulatnie kalorii i zrobiłem tzw,,reverse diet'' aby nie zniweczyc efektów faktem jest, że po okresie redukcji byłem w okresie stabilizacji około 2 tygodni aby organizm trochę odzyl. Zacząłem w kolejnych tygodniach dodawać coraz więcej kalorii ze wszystkich mikroskladnikow i pytanie brzmi dlaczego moja waga idzie nadal w dół? Czy mogę śmiało dodać dużo więcej kalorii np z węglowodanów? Nie obawiając się ze mogę nabrać dużo tkanki tłuszczowej? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
Witam Pana. Uważam, że 2-tygodniowy proces stabilizacji u Pana był zbyt krótki, bo wspomina Pan o "długim okresie redukcyjnym". Prawidłowa stabilizacja powinna trwać mniej więcej tyle samo czasu ile stosował Pan redukcję. W tym czasie należy stopniowy zwiększać ilość kalorii. Waga w pierwszych tygodniach stabilizacji rzeczywiście może jeszcze spadać, ale nie znacznie. Przy kolejnych cyklach należy włączać coraz więcej kalorii i obserwować, czy waga nie wzrasta. Nie powinna także już spadać, jeżeli tak się dzieje to znaczy, że je Pan zbyt mało w stosunku do swojego zapotrzebowania. Ostatecznie trzeba dojść do wartości kalorycznej stanowiącej Pana CPM (całkowitą przemianę materii). Jedzenie powyżej CPM, a także drastyczne zwiększenie ilości kalorii w dziennej racji żywieniowej doprowadzą do wzrostu wagi. Dodatkowe kalorie, które Pan włącza w stabilizacji powinny pochodzić głównie z węglowodanów i tłuszczu. Białko powinno być na stałym poziomie. Ważne jest także zmniejszenie czasu trwania wysiłków cardio.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.