Dokładnie 12/12/2018 r. udałam się do lekarza stomatologa, zgłaszając niewielki ból zęba górna szóst

1 odpowiedzi
Dokładnie 12/12/2018 r. udałam się do lekarza stomatologa, zgłaszając niewielki ból zęba górna szóstka. Przy badaniu nie było widać nic, więc zostało zrobione zdjęcie RTG, które ukazało próchnicę między zębami 6, a 7. Dodam, że w szóstce było dosyć stare wypełnienie, ale nie analgamat. Dentystka wyrzuciła stare wypełnienie i od razu również wyleczyła dwa zęby. Po trzech dniach zaczęła mnie boleć 6, ból był niewielki. Udałam się ponownie na wizytę, dentystka dokonała korekty wypełnienia. Powiedziała, że teraz ząb będzie dochodził do siebie 2-3 dni. Może było lekko lepiej, ale ból nie znikał, zwłaszcza na nadgryzanie. Udałam się trzeci raz, zostało założone lekarstwo (dexadent) po uprzednim rozwierceniu połowy plomby, dodam, że ząb boli mnie tylko z jednej strony, od strony policzka, tak jakby była zmiana tylko na połowie zęba. Wróciłam po tygodniu, bo nic się nie zmieniało, lekarstwo zostało wymienione. Dalej nic. Udałam się więc wczoraj już na piątą wizytę, dalej z tymi samymi dolegliwościami, czyli ból przy nadgryzaniu (nie mogę jeść w ogóle lewą stroną) i lekki samoistny ból zęba, nie jest on duży (normalnie w nocy śpię i nie biorę środków przeciwbólowych). Pani doktor (cały czas ta sama) popukała w ząb - nie boli, sprawdziła, czy nie jest martwy przez przyłożenie takiej kuleczki nasączonej czymś, po czym stwierdziła, że widać, że jest stan zapalny przy dziąsłach - nie wygląda to prawidłowo. Przepłukała mi kieszonkę tego zęba po czym założyła jakieś lekarstwo w szpary między zębami, między 5, a 6, oraz 6 a 7. Dzisiaj nie mam poprawy. Nie znamy dalej przyczyny bólu i dentystka powiedziała, że będzie koniecznie leczenie kanałowe. Czy powinnam zmienić dentystę i co to może być.
Fakt,że ząb boli na nagryzanie tylko z jednej strony od policzka może sugerować pionowe pęknięcie korony zęba ewentualnie pęknięcie dna komory .czasem tak się zdarza w zgryzie urazowym. Proponowałbym dokładnie przyjrzeć się przedwczesnym kontaktom w zgryzie i artykulacji

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.