Doskwiera mi ból, którego przyczyn nie mogę zdiagnozować. W trakcie siedzenia na fotelu biurowym, kr

2 odpowiedzi
Doskwiera mi ból, którego przyczyn nie mogę zdiagnozować. W trakcie siedzenia na fotelu biurowym, krześle czy ławce pojawia się ucisk w tylnej części prawego uda, fotel na którym siedzę uciska udo powodując ból. Jeżeli zignoruję ból i będę dalej siedział, ból promieniuje do kolana, powodując ciągnący ból z tyłu kolana, gdy wstanę jest ulga ale kolano dalej boli. Pomaga również uniesienie nogi do góry, lub zmiana pozycji na taką w której siedzę płytko, tylko na samych pośladkach a udo znajduje się w powietrzu. Jednak takie siedzenie powoduje po dłuższej chwili ucisk w pośladku, tak jakbym naciskał jakąś żyłę. Miałem wykonane USG Dopplera żył oraz tkanek miękkich, bez żadnych odchyleń. Ból pojawia się wyłącznie przy siedzeniu i ucisku uda. Byłem u kilka osteapatów i fizjoterapeutów, wykonywałem liczne ćwiczenia w tym rozciągające mięśnie uda, wzmacniające gorset mięśni brzucha itp. Problemy pojawiły się w 2019 roku i ciągle się nasilają, w związku z czym szukam wskazówek, gdzie szukać diagnozy.
Dzień dobry,
Tego typu objawy, ich zmienność (mam na myśli przesuwanie się w górę i w dół kończyny) jest bardzo charakterystyczne dla dolegliwości kręgosłupopochodnych (kręgosłup nie musi boleć).
Objawy zmieniają się w zależności od pozycji czy aktywności fizycznej (lub jej braku). Zasugerowałbym kontakt z certyfikowanym (!) lub dyplomowanym terapeutą metody MDT.
Z reguły indywidualnie dobrana terapia daje szybką i trwałą poprawę.
Pozdrawiam.
Dominik Zakrzewski

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Objawy, które Pan opisuje mogą wskazywać na problem o podłożu neurodynamicznym. Polega to na zaburzeniu ruchomości układu nerwowego względem innych tkanek, co w konsekwencji może prowadzić do pojawienia się dolegliwości bólowych. Najlepszym wyjściem byłaby wizyta u terapeuty, który przeprowadzi szczegółowe badanie neurologiczne oraz neurodynamiczne, a także odpowiednio dobierze terapię w celu pozbycia się dolegliwości. Pozdrawiam, Hubert Wilk.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.