Dostałam taki wynik biopsji i nie wiem co on dokładnie znaczy: Rodzaj materiału: Guz wycinek Miejsc

1 odpowiedzi
Dostałam taki wynik biopsji i nie wiem co on dokładnie znaczy:

Rodzaj materiału: Guz wycinek
Miejsce pobrania: udo lewe- część przyśrodkowa
Obraz histologiczny w oparciu o wynik badań immunohistochemicznych nie są jednoznaczne.
W diagnostyce różnicowej uwzględnić należy w pierwszej kolejności możliwość: ang Sercomatoid or metaplastic carcinoma

Rozpoznanie patomorfologiczne:
CD117 (-)
DOG-1 (-)

CD34 (-)
CKAE1/AE3 (+)
DESMIN (-)
Ki-67 (20%)
S100 (-)
SMA (-/+)

Lekarz nam powiedział iż jest to niejasny wynik i trzeba go powtórzyć ale nic nie wyjaśnił co jest w nim nie jasne. To jest juz moja druga biopsja pierwsza była cienko igłowa i tez była niejasna nieokreślona.

Proszę o jakąś interpretacja
Z góry Dziękuje
Biopsja cienkoigłowa nie nadaję się do badania guzów tkanek miękkich kończyn.
Wynik niejasny tzn że na podstawie biopsji (wycinka) nie można dać jednoznacznego rozpoznania tzn jaki dokładnie jest to typ nowotworu. Wg mnie trzeba zbadać tę samą próbkę jeszcze raz w jakimś zakładzie patomorfologicznym gdzie mają większe możliwości diagnostyczne. Proponuję udać się do poradni onkologicznej (nie trzeba skierowania) przy centrum onkologii. Pozdrawiam