Dotykała mnie w miejsca intymne osoba którą muszę widzieć na codzień. bałam się go, nie chciałam teg

2 odpowiedzi
Dotykała mnie w miejsca intymne osoba którą muszę widzieć na codzień. bałam się go, nie chciałam tego. zaczęłam się ciąć. nauczycielka zapytała się mnie dlaczego robiłam sobie rany.
, nie chciałam jej o tym powiedzieć (ta rozmowa odbyła się w tym czasie kiedy już powoli zapominałam...) tak mocno naciskała ze w końcu po godzinie jej o tym powiedziałam... była jedyną osobą która o tym wiedziała, obiecała mi ze nikomu nie powie ale powiedziała pani pedagog, pani pedagog powiedziała dla dyrektorki, dyrektorka dla policji. skończyło się to w sądzie. płakałam dzień w dzień znowu zaczęłam się ciąć. po rozmowie w sądzie z pnią psycholog i sędzią po kilku dniach miałam wizytę tylko z panią psycholog u niej w gabinecie
. powiedziała ze to co jej powiedziałam napewno jest nieprawda i ze nie umiem kłamać. teraz dalej się tnę jeszcze mocniej, nie mam siły na nic, boli mnie ciagle głowa, cały czas o tym myśle, chciałabym zapomnieć, zaczęłam się przez tą sytuacje zamykać w sobie i tracić przyjaciol, nie mam siły.
Witaj,
wyobrażam sobie, że to co obecnie przeżywasz musi być niesamowicie trudne. Czy masz wokół siebie osoby/osobę, z której ufasz i mogłabyś porozmawiać o tym wszystkim przez co przechodzisz? Czy może masz kogoś kto Cię wspiera? Być może zaufaną przyjaciółkę, zaufanego dorosłego bądź rodziców? Jeśli przeprowadzenie rozmowy z nimi stanowi dla Ciebie przeszkodę, możesz spróbować napisać do nich list i wyrazić swoje uczucia. Możesz im go przeczytać gdy będziesz gotowa lub wręczyć. Myślę, że w tak trudnych sytuacjach warto i wręcz należy szukać wsparcia. Napisałaś również, że osoba, której się zwierzyłaś i powiedziałaś wszystko obiecała, że nikomu o tym nie powie, jednak tak się nie stało. Jak rozumiem, po tym wszystkim rozmawiałaś z Panią psycholog, u której wizyta i słowa które padły, sprawiły, że mocniej się tniesz. Rozumiem, że musi Ci być teraz bardzo ciężko z tym wszystkim. Jeśli masz możliwość, możesz poprosić rodziców o wizytę u innego psychologa. Warto, aby spróbować jeszcze raz poszukać wsparcia od osoby bezstronnej. Abyś mogła poczuć się bezpieczna, wysłuchana i zaopiekowana. Myślę, że jeżeli nie masz możliwości szukania pomocy czy wsparcia na zewnątrz (u rodziców, psychologa, zaufanej osoby) możesz także skontaktować się z osobami, którym możesz opowiedzieć o tym co przeżywasz - zadzwonić na Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.
Pozdrawiam, Magda Szymaniuk.

Dzień dobry,
doświadczyłaś trudnych sytuacji - osoby, którym zaufałaś zawiodły to zaufanie. Z drugiej strony, nie piszesz,ile masz lat. Obowiązkiem osoby dorosłej jest zgłosić nadużycie, do jakiego z pewnością doszło. Kolejna trudna sytuacja spotkała Cię w gabinecie psychologa,czyli osoby,której zadaniem jest udzielenie wsparcia, bez oceniania...
W jaki sposób można Ci pomóc? czego potrzebujesz? negatywne doświadczenie z jednym psychologiem,nie oznacza,że inny zachowałby się tak samo. Może warto byś rozważyła konsultację z innym psychologiem?
Wszystkiego dobrego!