Dowiedziałam się,że mój narzeczony bierze amfetaminę . Po odkryciu tego przeze mnie przyznał się do

4 odpowiedzi
Dowiedziałam się,że mój narzeczony bierze amfetaminę . Po odkryciu tego przeze mnie przyznał się do wszystkiego . Powiedział że bierze raz ,max 2 razy w tygodniu co 2 tydzień przed wyjściem do pracy aby się pobudzić do działania . Powiedział że nie brał nigdy w domu ,na weekendy jak jesteśmy razem . Zaczęło się od rozwodu jego rodziców ,nie radził sobie z tym i później to już chyba było łatwiejsze wziąć niż próbować się wybudzić z rana normalnie . Zgodził się z tym skończyć . Zapisał się do psychologa na terapię . Czy to wystarczy ? Czy pomóc mu w inny sposób ? Czy jest potrzeba znalezienia innego specjalisty ?
Dzień dobry,
prawdopodobnie jeśli będzie potrzeba skorzystania z pomocy innego specjalisty, terapeuta skieruje narzeczonego po taką pomoc. Natomiast Panią zachęcam do zadbania o siebie i swoje emocje. Pomocny będzie kontakt z psychoterapeutą, który pozwoli Pani nabrać sił, zrozumienia i odzyskania stabilizacji. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry. Dowiedzenie się, że bliska osoba zażywa narkotyki może budzić szok, zdezorientowanie, cały wachlarz emocji, a jednocześnie bardzo chciałoby się jej pomóc. U osoby uzależnionej często występują też mechanizmy choroby, jak m.in. zaprzeczanie faktom, minimalizowanie (np. pomniejszanie problemu, częstotliwości). Wskazane byłoby w takiej sytuacji udać się do terapeuty uzależnień, który postawi diagnozę, czy to w ogóle już uzależnienie. Oprócz terapii prywatnej są możliwe wizyty na NFZ w Poradniach Leczenia Uzależnień (w każdym większym mieście). Pani też może zgłosić się na konsultację, żeby dowiedzieć się jak funkcjonować z osobą zażywajaca substancje psychoaktywne, jak odbudować zaufanie. Najważniejsze, że Pani chce pomóc, wesprzeć narzeczonego, a on tę pomoc przyjąć zgadzając sie na wizytę. Życzę powodzenia.
Witam, ważne jest, aby narzeczony kontynuował terapię i regularnie spotykał się z psychologiem. Tego rodzaju uzależnienia mogą być trudne do przezwyciężenia, dlatego warto także rozważyć wsparcie grupowe, takie jak AN lub inne organizacje zajmujące się uzależnieniami. Wspieranie go w trudnych chwilach, ale także ustawienie zdrowych granic, będzie kluczowe. Zachęcam Panią do rozmowy z psychologiem na temat tego, jak najlepiej pomóc narzeczonemu i w jaki sposób Pani może dbać o siebie w tym procesie. Pozdrawiam
Poruszyła mnie troska o partnera w Pani wiadomości. Skupia się Pani na tym, co popchnęło go do uzależnienia, mówi Pani o pomocy w podjęciu terapii, szuka możliwości wsparcia i dodatkowej interwencji. W leczeniu uzależnień wsparcie otoczenia jest ogromnie ważne. Proszę jednak pamiętać, że nie da się skutecznie pomagać drugiej osobie ani udzielać jej wsparcia, kiedy sami jesteśmy w kryzysie. A uzależnienie dotyka całej rodziny, w tym wypadku również Pani. Zachęcam żeby postarała się Pani znaleźć czas i możliwości na terapię własną, skorzystanie z pomocy specjalisty, który wesprze Panią w tej drodze.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta) - 140 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Eksperci

Iwona Kubis

Iwona Kubis

Psycholog

Żabia Wola

Marta Podsiadło

Marta Podsiadło

Psycholog, Psychoterapeuta

Wrocław

Piotr Adamiak

Piotr Adamiak

Psychoterapeuta

Łódź

Anna Malesa

Anna Malesa

Psychoterapeuta

Warszawa

Magdalena Dorau

Magdalena Dorau

Psychoterapeuta

Łódź

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 80 pytań dotyczących usługi: narkomania
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.