Dowiedziałam się,że mój narzeczony bierze amfetaminę . Po odkryciu tego przeze mnie przyznał się do

3 odpowiedzi
Dowiedziałam się,że mój narzeczony bierze amfetaminę . Po odkryciu tego przeze mnie przyznał się do wszystkiego . Powiedział że bierze raz ,max 2 razy w tygodniu co 2 tydzień przed wyjściem do pracy aby się pobudzić do działania . Powiedział że nie brał nigdy w domu ,na weekendy jak jesteśmy razem . Zaczęło się od rozwodu jego rodziców ,nie radził sobie z tym i później to już chyba było łatwiejsze wziąć niż próbować się wybudzić z rana normalnie . Zgodził się z tym skończyć . Zapisał się do psychologa na terapię . Czy to wystarczy ? Czy pomóc mu w inny sposób ? Czy jest potrzeba znalezienia innego specjalisty ?
Dzień dobry,
prawdopodobnie jeśli będzie potrzeba skorzystania z pomocy innego specjalisty, terapeuta skieruje narzeczonego po taką pomoc. Natomiast Panią zachęcam do zadbania o siebie i swoje emocje. Pomocny będzie kontakt z psychoterapeutą, który pozwoli Pani nabrać sił, zrozumienia i odzyskania stabilizacji. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

Dzień dobry. Dowiedzenie się, że bliska osoba zażywa narkotyki może budzić szok, zdezorientowanie, cały wachlarz emocji, a jednocześnie bardzo chciałoby się jej pomóc. U osoby uzależnionej często występują też mechanizmy choroby, jak m.in. zaprzeczanie faktom, minimalizowanie (np. pomniejszanie problemu, częstotliwości). Wskazane byłoby w takiej sytuacji udać się do terapeuty uzależnień, który postawi diagnozę, czy to w ogóle już uzależnienie. Oprócz terapii prywatnej są możliwe wizyty na NFZ w Poradniach Leczenia Uzależnień (w każdym większym mieście). Pani też może zgłosić się na konsultację, żeby dowiedzieć się jak funkcjonować z osobą zażywajaca substancje psychoaktywne, jak odbudować zaufanie. Najważniejsze, że Pani chce pomóc, wesprzeć narzeczonego, a on tę pomoc przyjąć zgadzając sie na wizytę. Życzę powodzenia.
Witam, ważne jest, aby narzeczony kontynuował terapię i regularnie spotykał się z psychologiem. Tego rodzaju uzależnienia mogą być trudne do przezwyciężenia, dlatego warto także rozważyć wsparcie grupowe, takie jak AN lub inne organizacje zajmujące się uzależnieniami. Wspieranie go w trudnych chwilach, ale także ustawienie zdrowych granic, będzie kluczowe. Zachęcam Panią do rozmowy z psychologiem na temat tego, jak najlepiej pomóc narzeczonemu i w jaki sposób Pani może dbać o siebie w tym procesie. Pozdrawiam