Drętwienia i mrowienia w lewej nodze po przeciążeniu ćwiczeniami

2 odpowiedzi
Dzień dobry! Mam problem z lewą nogą - drętwieje, lekko mrowi, zdarzały się delikatne zaburzenia czucia, czasem zadrży mięsień. Problem zaczął się kilka miesięcy temu, wydaje mi się, że było to po przeciążeniu ćwiczeniami - nagle podczas jazdy na orbitreku z dużym obciążeniem zaczęłam odczuwać lekkie kłucie i ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Noga wtedy lekko nabrzmiała, czułam ból z tyłu za kolanem, a podczas kucania, na lewo od kolana (z boku) dręwienie sie nasilało i traciłam jakby czucie . Zdarzały się również mrowienia/drętwienia w lewym przedramieniu. Ponieważ miałam obrzęki i nabrzmiałe żyły w tej nodze, zrobiłam wtedy USG Dopplera i wyszedł nieznaczny refluks w lewej nodze. Z uwagi na obrzęki, pajączki żylne i obciążenie genetyczne biorę leki na problemy z żyłami oraz zalecono mi rajstopy uciskowe. Natomiast lekarze flebolodzy na podstawie moich objawów takich jak np. mrowienia czy drętwienia skierowali mnie raczej do ortopedy lub neurologa.
Dzisiaj po kilku miesiącach drętwienia dalej obserwuję, często rwie mnie noga, lekko mrowi, zdarzają się sporadyczne drżenia mięśni w tej nodze. Czy powinnam udać się najpierw do ortopedy, czy może do neurologa? Chciałabym też zrobić rezonans kręgosłupa, ale nie wiem, czy w moim przypadku potrzebny jest rezonans całego kręgosłupa, czy tez tylko 1 odcinka (którego?). Z góry dziękuje za odpowiedź
Należy wykonać rezonans lub tomografie komputerową kręg.lędźwiowego, po wykonaniu badań zapraszam na wizytę

Dobry Wieczór,
Jeżeli rezonans to odcinka lędźwiowego a co do wizyty to może być neurolog albo ortopeda zajmujący się chirurgią kręgosłupa.
Pozdrawiam.