Drętwienie, mrowienie, pieczenie, drżenie kończyn górnych

2 odpowiedzi
Mam 23 lata. Zaczęło się od tego, że w maju (2016) miałam pobieraną krew. Z reguły nie boję się pobierania krwi, bo robię to systematycznie ze względu na to, że choruje na niedoczynność tarczycy. Niemniej jednak, po pobraniu krwi wystąpił silny ból ręki (pobranie z lewej), jak nigdy wcześniej. Następnie wystąpiło drętwienie, mrowienie i brak czucia w lewej stronie ciała, zarówno noga jak i ręka. Jednakże lekarz stwierdził, że nie należy tego łączyć i może to być tylko zwykły przypadek. Otrzymałam leki, na około 2 tygodnie, które pomogły zwalczyć drętwienie i mrowienie. Natomiast pozostałam bez pełnego czucia w lewej ręce. Pełne czucie powróciło dopiero w połowie września. W międzyczasie ze względu na chorobę taty (stwardnienie rozsiane) miałam robiony rezonans głowy i rezonans kręgosłupa (odcinek szyjny), jednakże lekarz wykluczył tę chorobę w moim przypadku. Od maja minęło kilka miesięcy, a ja pozostałam bez diagnozy i bez żadnych leków, maści. W chwili obecnej odczuwam mrowienie, pieczenie (wcześniej nie występowało), ból, a także osłabienie zarówno w lewej, jak i prawej ręce, niekiedy występuje również drżenie. Od zawsze, wszystkie żyły znajdujące się na rękach były na wierzchu. Natomiast teraz zauważyłam, że nie są wyczuwalne, tak jakby schowały się pod skórę. Czasami odczuwam również ból w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Proszę o podpowiedź jakie badania mogę wykonać w celu znalezienia przyczyn takich objawów. A także co może być przyczyną takiego stanu.
W medycynie podstawową zasadą jest dokładna znajomość objawów i badanie pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
W Pani przypadku badanie neurologiczne jest niezbędne.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Proszę o konsultację ze specjalistą neurologiem

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.