drożność nosa

3 odpowiedzi
witam, od pewnego czasu zmagam sie z dolegliwościami nosa. w związku z tym mam pytanie czy obydwie dziurki w nosie powinny być tak samo drożne czy jedna jest lepiej? mialem badanie endoskopowe 2x wyszły prawidłowe, z delikatnym skrzywieniem przegrody nosowej, mam delikatne pulsowania w uszach i mrowienie prawego policzka. Dużo naczytałem sie o nowotworach (nosogardło, zatoki), czy przy takich objawach mogę sie tego obawiać??
Witam
Z dziurkami (tymi w nosie też) bywa różnie - w wybranych przypadkach (jeśli nie ma dużego skrzywienia przegrody nosa) z dobrymi efektami udrażniam nos stosując kriokonchoplastykę małżowin nosowych dolnych (czyli wymrażanie) - opisałem tę metodę na portalu znanylekarz nitek oraz na stronie niteks.pl - nowotwory na szczęście rzadko są przyczyną takich dolegliwości ale oczywiście niestety istnieje też taka możliwość
Pozdr
Stanisław Nitek

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jest to mniej prawdopodobne rozpoznanie
Witam serdecznie,
Rozpoznanie Onkologiczne bardzo mało prawdopodobne - konieczna pełna ocena otolaryngologiczna!
Pana dolegliwości mogą być związane z tzw. cyklem nosowym - na który składa się z faza „zatkania” (obrzęku) i „odetkania” w nosie. Jest to typowe zjawisko, które polega na cyklicznym powiększeniu naczyń krwionośnych wewnątrz nosa i ich obkurczeniu. Cykl nosowy trwa zwykle od jednej do czterech godzin, w zależności od osoby. Zwykle jedno nozdrze jest bardziej „zatkane” niż drugie. Nie oznacza to jednak, że taka sytuacja jest stała. Po zakończeniu jednego cyklu następuje zmiana. Na przepływ powietrza w normalnej niedrożności wpływ ma kilka czynników, między innymi pozycja ciała. Podczas leżenia na boku nozdrze znajdujące się na górze staje się bardziej „otwarte”. Nos może zostać „zatkany” także na skutek przeżywania silnych emocji, wysiłku fizycznego, zmiany temperatury. Cykl nosowy jest kontrolowany przez część współczulną autonomicznego układu nerwowego - a więc niezależną od naszej woli.
Powyższe spostrzeżenie jest zjawiskiem fizjologicznym.
W przypadku pytań/wątpliwości służę pomocą!
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.