Druga artroskopia czy może kwas hialuronowy? Uraz tylnego rogu łąkotki uleczalny podczas artroskopii?

2 odpowiedzi
Dzień dobry.
Byłem u doktora na konsultacji przedoperacyjnej w sprawie lewego kolana. Rekomendował doktor szycie łąkotki, MM. Na stole operacyjnym wykonano mi usunięcie przerostu ciała Hoffy oraz przerośniętego konfliktującego fałdu błony maziowej. Operator stwierdził, że nie ma konieczności ingerować w łąkotkę. Po trzech miesiącach od operacji nadal mam problem z łąkotką, wszelkie testy pozytywne...[brak pełnego zgięcia, problemy z chodzeniom po schodach, bóle w nocy, przy dłuższym siedzeniu].
1. Operator sugeruje użycie zastrzyku z kwasem hialuronowym. Czy to pomoże?
2. Podobno wewnętrzne uszkodzenia tylnego rogu łąkotki nie są do naprawienia podczas artroskopii, czy to prawda? Stąd decyzja operatora o tym by na razie nie kroić mnie po raz drugi bo było by to bez sensu tylko by mi otworzyli kolano przeczyścili i nic nie zrobili. Zupełnie nie wiem jak mam to rozumieć.
Cóż, jeśli operator ocenił w trakcie operacji, że łąkotka nie wymaga szycia, to trudno z tym dyskutować. Wewnętrzne uszkodzenia łąkotki nie są naprawiane w artroskopii bo ich nie widać, dlatego czasami trzeba to zrobić od zewnątrz.Te objawy także nie są typowe dla uszkodzenia łąkotki. Hoffa i fałd zwykle są przeceniane, jako źródła bólu. Jeśli jedna artroskopia nie pomogła, to i druga pewnie nie pomoże. Kwas hialuronowy zwykle nie szkodzi, można spróbować.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzien dobry,
Czy byl wykonywany rezonans kolana? jesli nie, to warto takie badanie zrobic. Mozemy wtedy sie spotkac i ocenic sytuacje. Jesli przyczyna dolegliwosci jest uszkodzona łąkotka to zastrzyk z kwasu hialuronowego moze nieco zlagodzic dolegliwosci , ale raczej sprawy nie zalatwi.
Pozdrawiam

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.