Drugie zatrucie zęba

6 odpowiedzi
Szanowna Pani Doktor,
Chciałbym zadać pytanie w kwestii leczenia endodontycznego. Końcem grudnia lekarz stomatolog zatruł mi górną szóstkę. Po 3 tygodniach okazało się, że ząb jednak się nie zdewitalizował. Lekarz postanowił spróbować leczenia kanałowego znieczulając ząb, jednak ten również się nie znieczulił (podczas wcześniejszej wizyty nie znieczulił się również po dwóch znieczuleniach). W związku z tym lekarz umieścił w zębie pastę dewitalizującą (Devipasta) po raz drugi. W związku z tym moje pytanie. Jakie powinno być postępowanie jeśli ząb po raz drugi nie ulegnie dewitalizacji? Pytając mojego dentystę poinformował mnie, że będzie musiał zaaplikować znieczulenie bezpośrednio do komory zęba. Czy rzeczywiście jest to jedyne rozwiązanie?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Witam serdeczni zapraszam do gabinetu , aby omówimy szczegóły iż zawsze przed podjęciem decyzji wolę obijże ząbki żeby nie było niespodzianek .Niekiedy tak bywa co do Pana pytania więc uspokoję i proszę się nie martwić .W celu przybycia do gabinetu proszę umówić się telefonicznie i poinformować ze jest Pan ze znanego lekarza w celu wizyty kontrolnej .Ułatwi nam dopasowanie godzin pacjentów
Pozdrawiam serdecznie

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Obecnie, dewitalizacja zęba jest ostatecznością, stosuje się ją głównie, gdy jest problem ze znieczuleniem pacjenta, ale wtedy należy zastosować znieczulenie domiazgowe czyli takie jakie zaproponował Panu dentysta. Tak, to u Pana będzie jedyne rozwiązanie.
Serdecznie pozdrawiam
dr n.med. Barbara Obłoj
Panie Grzegorzu, jeżeli standardowe znieczulenie nasiękowe nie wystarcza, można zastosować jeszcze inne metody znieczulenia dodatkowego, np. znieczulenie śródwięzadłowe lub dokomorowe, proponowane przez lekarza prowadzącego. Zwykle wystarczają one do osiągnięcia prawidłowej skuteczności znieczulenia. Można również zwiększyć ilość środka znieczulającego, oczywiście o ile nie ma przeciwwskazań. Zazwyczaj znieczulenie zawodzi nas przy wspolistnieniu duzego stanu zapalnego zęba, można wtedy zastosować na krótki czas opatrunek działający przeciwzapalnie. Po takim opatrunku ząb jest dużo łatwiej znieczulić, a zabieg nie stanowi dla Pacjenta dyskomfortu.
Witam. Wiem,że znieczulenie podane bezpośrednio do komory zęba brzmi nieprzyjemnie, ale jest to jedna z metod znieczulenia podczas leczenia kanałowego. Dodam,że całkiem skuteczna. Pozdrawiam. Miłejko
Znieczulenie do komory zęba działa bardzo słabo.W takim przypadku jak u Pana bardzo skuteczne jest znieczulenie podane do kieszonki zęba tak zwane znieczulenie doozębnowe. Trzeba mieć do tego specjalną strzykawkę.
Dzień dobry, wszystko zależy od przyczyny brak znieczulenia. Trudno jest dywagować dlaczego Pan nie dał sie znieczulić. Jedną z przyczyn jest stan zapalny w zębie, inną to osobisty próg ból. Czasem podaje się znieczulenie bezpośrednio do komory. Jeżeli leczenie nie jest skńczone i potrzebuje Pan pomocy to zapraszam na wizytę. Kłaniam się

Eksperci

Agnieszka Witczyńska-Niemiec

Agnieszka Witczyńska-Niemiec

Stomatolog

Olkusz

Wojciech Zakrzewski

Wojciech Zakrzewski

Stomatolog

Wrocław

Anna Rudenko

Anna Rudenko

Stomatolog

Gdynia

Artem Borovyk

Artem Borovyk

Stomatolog

Warszawa

Yuliya Yermolenka

Yuliya Yermolenka

Stomatolog

Tarnogród

Bożena Orzechowska

Bożena Orzechowska

Alergolog, Pulmonolog, Pediatra

Radomsko

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 76 pytań dotyczących usługi: choroby stomatologiczne
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.