drżenie samoistne

1 odpowiedzi
Dzień dobry.
Mam 27 lat i stwierdzone drżenie samoistne. Najbardziej drżą ręce i od jakiegoś czasu głowa. Czasem na tyle mocno,że nie jestem w stanie się np. podpisać. To schorzenie występuje także u mojego rodzeństwa. Mam przepisany propranolol 10 mg 2 razy dziennie stopniowo dawka ma wzrosnąć do 60 mg na dzień. Mam niskie ciśnienie zazwyczaj 100/60 czasem 95/60 tętno zazwyczaj 60-65. Czy powinnam brać ten lek? w ulotce pisze ze obniża ciśnienie i zwalnia akcje serca. Jestem po 1 dniu brania tych tabletek 2 razy po 10 mg i gdy mierze ciśnienie spada nieznacznie a po wieczornej dawce tętno mam 58 i drżą mi delikatnie ręce mam wrażenie ze z osłabienia. ( ogólnie zawsze lepiej się czułam gdy ciśnienie rosło i drzenie wtedy się zmniejsza)
W leczeniu drżenia samoistnego stosuje się propranolol, często w dużych dawkach. Problemem jest oczywiście obniżenie ciśnienia tętniczego krwi i zwolnienie akcji serca. Na szczęście podczas leczenia, po początkowym spadku ciśnienia stabilizuje się ono na konkretnym poziomie i dalsze zwiększanie dawki propranololu nie powoduje już jego obniżenia. Często też organizm przyzwyczaja się do obniżonego ciśnienia. Innym lekiem stosowanym w leczeniu drżenia samoistnego jest Mizodin, niestety też nie jest on dobrze tolerowany.
Czy przeprowadzono diagnostykę różnicową drżenia, np choroba Wilsona. Proponuję udać się do Poradni Chorób Zwyrodnieniowych, diagnostyka drżenia jest trudna i wymaga sporego doświadczenia, o pomyłki łatwo.
Proszę zwrócić uwagę czy drżenie ustępuje po niewielkich dawkach alkoholu, co jest charakterystyczne dla drżenia samoistnego. Nie jest to oczywiście sposób leczenia ale jedno z kryteriów diagnostycznych.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.