DUŻA PRZEPUKLINA BRZUSZNA

1 odpowiedzi
Panie Profesorze , mam 51 lat , 168 wzrostu , waga 103 kg , obwód brzucha 132 cm i ciągle rosnący.Mam przepuklinę brzuszną zaczynającą się od pępka do mostka 30 cm i po obwodzie brzucha 30 cm . Widoczna jest mocno w pozycji leżącej , kiedy podnoszę tułów ku górze , widać miękki bąbel wielkości małego chleba .Od czterech lat jestem abstynentem i przestałem palić papierosy między innymi po to , aby brzuch zmalał . Stosowałem rożne diety z niewielkim efektem , waga malała ale brzuch pozostawał wielki , co naturalnie mnie zniechęcało . Byłem z wizytą u naszego chirurga , stwierdził że przepuklina jest duża ale nie zagraża mojemu życiu ... Tylko jak z nią żyć? Życie moje jest nieustającym koszmarem połączonym z nadludzkim wysiłkiem przy zginaniu się czy jakimkolwiek wysiłku fizycznym , szybkie męczenie się , brak oddechu , rozrywające bóle brzucha . Pracowałem całe życie fizycznie i dzisiaj nie stronię od ciężkiej pracy , zawsze mając nadzieję , że w ten sposób wzmocnię mięśnie brzucha ale dzieje się odwrotnie . Jestem bardzo zdeterminowany do tego by ponownie stanąć do walki o moje zdrowie i prosił bym Pana o konsultację , zastosuję się do wszystkich zaleceń . Mieszkam w Szklarskiej Porębie i jestem wstanie przyjechać w dowolnym momencie na spotkanie . Pozdrawiam Mariusz .
Najwygodniej pacjentom z całej Polski przyjeżdżać na konsultacje w Warszawie - tuż przy Dworcu Centralnym - Profemed. Proszę jednak zwrócić uwagę, że jestem lekarzem praktykującym (operującym) jedynie prywatnie.