Dwa tygodnie temu leczyłam 6 dolną po lewej stronie, po kilku dniach od wypełnienia zaczęłam odczuwa

2 odpowiedzi
Dwa tygodnie temu leczyłam 6 dolną po lewej stronie, po kilku dniach od wypełnienia zaczęłam odczuwać mrowienie w 1,2,3 po lewej stronie. Z czasem doszedł też ból całej lewej strony szczęki- nie bolał jednak żaden konkretny ząb. Po ponownej wizycie u stomatologa Pani dr opukała zęby i nie widziała problemu. Zrobiła też RTG zęba, stwierdziła, że wypełnienie jest głębokie i być może będzie potrzebne leczenie kanałowe. Przepisała jednak antybiotyk i kazała czekać. Na następny dzień wróciłam do lekarza, bo ból był okropny-żadne środki nie pomagały, i był wyczuwalny bolący ząb 8-po lewej stronie. Pani dr zadecydowało o usunięciu tego zęba. Jednak usunięcie go nie pomogło. Ból i mrowienie nadal jest. Co dalej robić??Czy możliwe, że to ta 6 daje taki ból???
Dzień Dobry.

Należy wykonać dokładne badanie i sprawdzić, który ząb jest faktycznie przyczyną ciągłego bólu. Jeśli któryś konkretny ząb reaguje szczególnie to należy zwrócić na niego uwagę w pierwszej kolejności.

pozdrawiam

Dzień dobry, podejrzewam u Pani uszkodzenie,lub zapalenie nerwu zębodołowego dolnego. Regeneracja trwa parę miesięcy. Proszę skonsultować to jeszcze z neurologiem. Pozdrawiam dr Kręcisz