Dysfagia po bronchoskopii

2 odpowiedzi
Dzień dobry,
zwracam się z prośbą o pomoc gdyż odwiedziłam wielu lekarzy i dalej nie mam diagnozy. W styczniu 2016 miałam wykonaną bronchoskopię z powodu podejrzenia zakrztuszenia się cukierkiem. Podczas badania dusiłam się prawdopodobnie tracąc chwilowo przytomność. Następnie wystąpiły bóle w okolicy klatki piersiowej. Od tego czasu nagle pojawiły się problemy z przełykaniem, uczucie krztuszenia oraz ucisku w gardle po jedzeniu trwające do dziś. Przyjmuję pokarm w postaci zblendowanej.W międzyczasie wykonano gastroskopie która wykazała niewielką nieszczelność wpustu, której nie było przed bronchoskopią gdyż wcześniej miałam badanie gastroskopii-lata 2012-2014 OD czerwca 2016 przyjmuję Polprazol w dawce 40 mg. Październik 2016 wykonano rtg przełyku z kontrastem w którym wykluczono achalazję przełyku. Włączono Debridat w syropie 3 razy dziennie - brak możliwośći przełknięcia tabletki Zirid. Ustąpił jedynie ucisk w gardle po jedzeniu. Gastrolog zalecił konsultację neurologiczną ponieważ problemy te nasilają się pod wieczór. Jednak na przyjęcie na oddział muszę czekać pół roku. Konsultacja laryngologiczna i pulmunologiczna bez zmian.Dodam,że od czerwca wraz z zażywaniem Polprazolu wystąpiło sztywnienie karku, które nie przeszło po serii zabiegów i trwa do dziś.Dodam, że wraz z nasileniem bólu trudniej mi się przełyka. Bardzo proszę o radę co może być przyczyną takiego stanu.
Witam. Przyczyn jak zwykle może być wiele - badanie neurologiczne może wykluczy inne objawy ubytkowe. Może być konieczne MRI mózgowia i pnia mózgu. Ale tu decyzję podejmuje badający lekarz. pozdrawiam.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Przyczyn może być wiele, proponuję zbadanie kręgosłupa szyjnego (Tomografia komputerowa)-może zmiany zwyrodnieniowe są przyczyną zaburzeń połykania. W tym przypadku chorzy zgłaszają, że podczas jedzenia muszą pochylać głowę. Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.