Dziękuję za odpowiedzi. Osobiście lubię wątróbki (różne rodzaje) i jadałbym je częściej jednak wszęd

3 odpowiedzi
Dziękuję za odpowiedzi. Osobiście lubię wątróbki (różne rodzaje) i jadałbym je częściej jednak wszędzie słyszę że nie można częściej niż 2 razy w tygodniu. Jak to jest w przypadku gdy się ma niedobór ferrytyny? Można jeść częściej?
Dzień dobry, głównym problemem z częstym spożywaniem wątróbek jest nadmiar witaminy A, która w nadmiarze może być toksyczna dla organizmu. Również nadmiar spożycia podrobów może się przyczyniać do rozwoju dny moczanowej. Jeśli jest niedobór ferrytyny, należy odpowiednio zbilansować dietę, w której podroby mogą być częściej spożywane pod warunkiem monitorowania poziomu witamy A oraz kwasu moczowego w organizmie oraz po dokładnej analizie ogólnego stanu zdrowia pacjenta a przede wszystkim jego wieku. Zapraszam do kontaktu.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, problemem może być nadmiar witaminy A, która ma właściwości teratogenne, może być toksyczna w dużej ilości. Pozdrawiam
Dzień dobry, wątróbka zawiera duże ilości witaminy A, która w nadmiarze jest szkodliwa. Poza tym sama wątróbka nie wystarczy - dieta liczy się w ujęciu całościowym. Istnieje mnóstwo czynników poprawiających, ale też pogarszających wchłanianie żelaza.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.