Dzień dobry. 18.12.2019 urodziłam pierwsze dziecko w wieku 34 lat. Do 5cm rozwarcia była próba porod

1 odpowiedzi
Dzień dobry. 18.12.2019 urodziłam pierwsze dziecko w wieku 34 lat. Do 5cm rozwarcia była próba porodu siłami natury ponieważ przez całą ciąże wszystko było wzorowo i nie było wskazań do cc. Przy 5cm rozwarcia miałam bardzo silne skurcze prawie bez przerwy, jak się później okazało siłą przypominały skurcze, które są pod koniec porodu. Już wcześniej pojawiło się krwawienie ale położna to zlekceważyła i powiedziała, że to normalne zamiast wezwać lekarza. Przy 5cm rozwarcia poprosiłam o znieczulenie zewnątrzoponowe. Gdy je otrzymałam to przyszedł lekarz, który stwierdził przedwczesne odklejenie się łożyska i do tego synek owinal się pępowiną. Tętno zarówno moje jak i jego zaczęło spadać i lekarz zalecił natychmiastowe cesarskie cięcie. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze ale na sali operacyjnej anestezjolog powiedział mi że oni właśnie ratują życie moje i dziecka. Obecnie jestem w 13tc i dowiedziałam się że o tym czy będę miała cc zdecyduje lekarz w szpitalu, mój lekarz prowadzący nie może mi dać skierowania na cc. Termin porodu mam na 04.07.2021 tak więc 1,5 roku po pierwszym cc. W związku z przedwczesnym odklejeniem się łożyska przy pierwszym porodzie oraz ryzyku rozejścia się blizny czy pęknięcia macicy przy próbie pododu siłami natury chciałabym wiedzieć co mogę zrobić? Wolałabym mieć w takiej sytuacji kolejne cc. Czy w szpitalu będą mnie zmuszać do porodu naturalnego?
O ile nie ma innych wskazań do rozwiązania ciąży drogą cięcia cesarskiego rozwiązanie ciąży poprzez poród siłami natury często jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. W Pani przypadku, w szczególności należy wziąć pod uwagę konieczność rozwiązania drogą cięcia cesarskiego po ocenie blizny po poprzednim cięciu cesarskim w badaniu ultrasonograficznym.
W przypadku stwierdzenia wskazań do rozwiązania ciąży drogą cięcia cesarskiego nikt nie będzie nakłaniał Pani do porodu siłami natury.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.