Dzien dobry, 4 dni temu poczulam, ze moj prawy posladek zdretwial, a uczucie zdretwienia promieni

2 odpowiedzi
Dzien dobry,

4 dni temu poczulam, ze moj prawy posladek zdretwial, a uczucie zdretwienia promieniuje na moje miejsca intymne. Dretwienie nie ustaje, ale tez sie nie powieksza (mimo dretwienia mam czucie na tym calym obszarze). Stalo sie to po cwiczeniach rozciagajacych, ktore robilam - nie bezposrednio po nich, ale na drugi dzien rano poczulam juz dretwienie.

Na chwile obecna wstrzymuje sie z wizyta u lekarza, ale chcialabym zapytac czy rzeczywiscie moglam cwiczeniami rozciagajacymi w taki uszkodzic swoje miesnie/nerwy ? czy jednak blednie lacze te objawy z cwiczeniami i powinnam jak najszybciej isc do lekarza ?

Dziekuje bardzo za pomoc.

Pozdrawiam
Dzień Dobry, rzeczywiście zdarza się, że podczas zbyt mocnych ćwiczeń rozciągających kończyny dolne dochodzi do naciągnięcia / podrażnienia poszczególnych gałązek nerwowych - topografia drętwienia się zgadza. Jeżeli drętwienie nie przechodzi z czasem można rozważyć konsultację z fizjoterapeutą w celu określenia gdzie dokładnie powstało zaburzenie. Jeżeli będzie potrzeba, fizjoterapeuta skieruje do neurologa lub na badania obrazowe. Nie mniej często takie objawy ustępują z czasem, proszę się zatem przede wszystkim obserwować i starać nie nadwyrężać rejonów ciała gdzie pojawia się drętwienie. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia!

Przy zbyt mocnym rozciąganiu można podrażnić gałązki nerwowe lub może dojść do spięcia mięśni. Delikatne rozluźnianie okolicy powinno stopniowo zmniejszać Pani objawy. Pozdrawiam!