Dzień dobry. 6 dni temu miałem blombowane cztery zęby obok siebie, na ten czas miałem zdjęte zamki z

1 odpowiedzi
Dzień dobry. 6 dni temu miałem blombowane cztery zęby obok siebie, na ten czas miałem zdjęte zamki z zębów i łuk od aparatu stałego. Przez ten jedne dzień wszystkimo w porządku. Na następny dzień zamki zostały przyklejone i łuk założony. Znów na kolejny dzień zaczął się ból tak jakby zębów po tej stronie, ból promieniuje do ucha oka. Pół twarzy mnie boli. Nieiwem czy przyczyną jest aparat czy może coś innego? Czy zaczekać jeszcze czy zgłosić się do lekarza? Jeśli tak, do jakiego ?
Stosuje paracetamol dwa razy dziennie.
Najpewniej są to dolegliwości bólowe związane z ponownym założeniem aparatu ortodontycznego i wynika z przemieszczania się zębów. Ból taki ustępuje zwykle po kilku dniach.
Jeśli po tygodniu dolegliwości nie ustąpią lub pojawią się nowe, jak ból przy jedzeniu/ piciu ciepłych i zimnych pokarmów; ból samoistny lub nasilający się w nocy potrzebna będzie wizyta u stomatologa, który leczył zęby (robił w nich wypełnienia).